Sony jako první integruje do domovské obrazovky Google Now

sony_google_now_ico

Jak se stalo zvykem, téměř každý výrobce upravuje operační systém Android pro své telefony. Typickým prvkem, podle kterého dnes odlišíte zařízení jednotlivých značek, je grafika uživatelského prostředí. Zatímco někteří producenti chytrých telefonů překopávají nadstavbu tak, že skoro ani nepoznáte, že se jedná o Android, japonská společnost Sony se již před časem vrátila ke kořenům a začala na svých mobilech nabízet jen relativně mírně modifikovaný systém.

Sony se obecně docela snaží zaujmout nejen elegantním vzhledem svých smartphonů, ale také softwarem. Například v dubnu tohoto roku nabídla majitelům postarší Xperie Z3 možnost testovat chystaný Android N. Tento model se tak stal prvním “ne-Nexus” zařízením, jehož uživatelé si mohou osahat vývojářské testovací sestavení systému, který ještě nebyl oficiálně vydán.

Dalším krokem, kterým se Sony o další krůček přiblíží k Nexusům a jejich čistému prostředí, je domovská obrazovka Xperia Home. Její nejnovější beta verze totiž obsahuje Google Now (v české mutaci “Chytré karty Google”) v téměř stejné implementaci, jako v Google Launcheru. Sony tak získává další prvenství – Google Now totiž zatím do svého launcheru žádný jiný výrobce neimplementoval.

Chcete vyzkoušet nový launcher od Sony?

Novinku mohou vyzkoušet uživatelé po zapojení do procesu beta testování, nicméně v tuto chvíli nejsou známy konkrétní modely, na kterých by měla fungovat. Jedná se o otevřenou betu, do které se majitelé Xperií mohou zapojit otevřením tohoto odkazu z telefonu. Poté se na obrazovce objeví hlášení o připojení do skupiny, následně dostanete nabídku k aktualizaci aplikace Xperia Home na verzi 10.0.A.0.62.

Úspěšně jsme celý proces otestovali na telefonu Sony Xperia Z3 s Androidem 5.1.1 Lollipop. V nastavení launcheru je pak nutné funkci povolit přepínačem Google Now v sekci Pokročilé. Pokud chcete beta testování opustit, stačí na telefonu otevřít tento odkaz.

Novinky v Xperia Home 10.0.A.0.62

Na jaké novinky se můžete těšit?

  • Na základě zpětné vazby je vyhledávací panel v seznamu aplikací transparentní.
  • Přidána podpora oznámení o počtu nepřečtených pro aplikace Facebook a Facebook Messenger.
  • Opravena podpora starších verzí rozhraní pro oznamování na Androidu 4.4 KitKat a 5.x Lollipop pro zprávy, telefon a e-mail.
  • Nyní je možné přidat Chytré karty na domovskou obrazovku.
  • Opravy chyb a vylepšení.

Největší novinkou jsou zde samozřejmě Chytré karty na domovské obrazovce. Launcher Sony je nabízí na obrazovce vlevo od hlavní plochy, což vypadá a funguje přesně tak, jako v Google Launcheru. Google sice veřejně nevydal žádné nástroje pro Chytré karty, což je důvod, proč žádný launcher od výrobců nedisponuje tímto panelem. Není ani jasné, zda Sony dostalo od Googlu nějaké speciální podklady, nebo jestli tuto možnost mají všichni výrobci.

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)