TOPlist

Google Latitude 9. srpna končí!

konec_latitude

Někteří uživatelé, kteří si nainstalovali nebo skrze aktualizaci získali nejnovější Mapy Google 7.0, upozornili v diskuzi pod článkem na absenci funkce/služby Latitude. Čtenář, který se podepsal jako Matew, následně odkázal na stránku oficiální podpory Google, kde byla s dnešním datem publikována informace, podle níž bude služba Google Latitude ukončena k 9. srpnu 2013 – tedy za necelý měsíc.

Na věčnost se tak odebere Google Latitude v Mapách Google pro Android, Latitude pro iPhone, Latitude API, gadget iGoogle a webové stránky na adrese maps.google.com/latitude.

Co to znamená pro uživatele?

  • Po 9. srpnu nebude možné sdílet svou polohu s přáteli skrze službu Google Latitude.
  • Sekce Latitude byla odstraněna z nejnovějších Map Google pro mobilní zařízení s Androidem. Podobně bude naloženo také s Latitude pro iPhone.
  • Budou smazány seznamy přátel ve službě Latitude. Uživatelé tak nebudou mít možnost sledovat v mapě ani spravovat své přátele.
V nabídce již chybí Přihlášení k místu V nabídce již chybí Přihlášení k místu

Zobrazení přátel v mapě končí Zobrazení přátel v mapě končí

Přihlášení k místu bude nadále k dispozici jen v mobilní verzi Google+, kromě bude možné sdílet polohu s kruhy a vidět své přátele na mapě skrze funkci Sdílení polohy v Google+ pro Android.

Další související změny

Aplikace třetích stran

Aplikace, které používají API Latitude, již nebudou mít přístup k vaší poloze ani k historii polohy uložené na serverech Google. Google doporučuje obrátit se na vývojáře těchto aplikací pro více informací.

Upomínky ochrany osobních údajů

Latitude všem, kdož měli funkci aktivovanou, posílalo jednou za čas e-mailem upozornění, že jejich poloha je sledována a ukládána na servery Google. Celkem logicky již tato e-mailová upozornění nebudou rozesílána.

Přihlašování k místům

Z Map Google pro mobilní zařízení bude odebrána možnost přihlášení se k místu a bude deaktivováno také automatické přihlášení. Přihlásit se k místu a prohlížet vaše dřívější „check-iny“ bude možné skrze Google+.

Alternativa?

Pokud vás přihlašování k místům v Mapách Google bavilo, můžeme vám vřele doporučit o něco zábavnější alternativu v podobě Foursquare. V této geo-sociální síti nejde jen o ohlašování a sdílení polohy, ale také o body za přihlášení, soutěž o nejaktivnějšího návštěvníka daného místa („major“) a získávání odznaků.

Foursquare
Foursquare
Verze 2013.06.26 (26. června. 2013)
Velikost 9,2 MB
2.2+

++A9fM+n6MRmICAAAAABJRU5ErkJggg==
Zdarma

Zdroj: Podpora Google.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)