Google fotoaparát již funguje i na Samsung telefonech

google fotoaparat samsung exynos

Google fotoaparát z Pixel 2 telefonů je oproti jiným aplikacím podobného rázu výjimečná hlavně svým postprocesingem a funkcemi, kdy Google například dokázal pomocí softwaru přidat povedený bokeh. Oficiálně jsou tyto funkce dostupné pouze na Google telefony, před časem se objevila portovaná verze na jiná zařízení se Snapdragon procesory. A dnes se dočkali i majitelé několika Samsung telefonů, které mají procesor Exynos.

Google fotoaparát s portrét módem už jde i na Samsung telefonech

Tento týden jeden ze členů XDA fóra, který si říká miniuser123 vyřešil problém a zprovoznil aplikaci Google Camera s režimem portrét na přístrojích s Exynos procesorem. S touto aplikací tak získáte možnost efektu, kdy se zvýrazní objekt a rozmaže okolí. Není k tomu přitom potřeba duální fotoaparát.

google fotoaparat portret Režim portrétu z aplikace Google fotoaparát

Aplikace byla otestována na Samsung Galaxy S7, Galaxy S8 i Note 8 s Exynos procesorem. Tyto verze telefonů se prodávají i na našem trhu. Aplikaci nainstalujete z tohoto odkazu (náhradní odkaz ZDE). V nastavení aplikace pak musíte vybrat specifické volby, aby vám fungovala správně. Jako model telefonu vyberte Nexus 6, u položky Portrait mode on all models vyberte ON, u camera.af.debug.show zvolte OFF a jako poslední krok zvolte u camera.faceboxes možnost ON.

Jakmile si aplikaci takto nastavíte, bude vám fungovat režim portrétu i HDR+. Prozatím tyto funkce platí pouze pro zadní fotoaparát, na selfie kameře nefungují.

Máte na svém telefonu nainstalovaný Google Fotoaparát?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)