Google Chrome dostal skvělou vychytávku. Odhalí „žrouty“

Google Chrome
  • Google se snaží neustále optimalizovat prohlížeč Chrome i pro méně výkonné počítače
  • Důkazem je únorové představení funkce Spořič paměti 
  • Pro ještě větší přehled nám nyní Chrome ukáže, kolik RAM zabírá konkrétní web 

Na konci února letošního roku představil Google v desktopové verzi prohlížeče Chrome režim Spořič paměti, který uvolňuje RAM aktivním kartám, což se hodí zejména pro slabší počítače s menší kapacitou této paměti. Obecně je Chrome poměrně žravým prohlížečem, ale díky optimalizacím a podobným funkcím je už docela použitelný i na starších zařízeních. A nyní Google přidává další technickou, ale zároveň i praktickou vychytávku.

Jedná se o funkci „Využití paměti“. Po najetí myší na konkrétní kartu zjistíte, které stránky zatěžují váš počítač a následně tedy můžete zvážit, zda je nechat otevřené, což je mnohem pohodlnější než chodit složitě do Správce úloh. Některé weby mohou zabírat i vyšší stovky MB, například nyní mám otevřený web 9to5google, který mi „žere“ 437 MB RAM. To není zrovna málo.

google chrome využití RAM

Novinka je k dispozici v prohlížeči Chrome 119 a mám ji dostupnou jak na počítači, tak i pracovním notebooku. Pokud byste ji ani po aktualizaci neměli k dispozici, stačí do adresního řádku zadat „chrome://flags/#memory-saver-memory-usage-in-hovercards“ a změnit volbu z „Default“ na „Enabled“.

Chrome: rychlý a bezpečný
Chrome: rychlý a bezpečný

Jakou kapacitu RAM má váš počítač?

Zdroj: 9to5google, freepnglogos

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)