TOPlist

Super novinka! Google Chrome vám na Androidu přečte nahlas článek

google chrome 121 nové funkce
  • Do Google Chrome se dostane funkci hlasového předčítání textu
  • K dispozici bude malý přehrávač umožňující výběr rychlosti
  • V tuto chvíli se nachází v beta verzi Chrome 121

V poslední době se Google Chrome pro Android dočkal několika nových funkcí, přičemž jednou z těch posledních je možnost přečtení jakékoliv stránky. Novinka se označuje jako „Poslech této stránky“ a nepochybně je v ní velký potenciál. K hlasovému předčítání už nebude potřeba aplikace třetí strany.

Funkce „Poslech této stránky“ je přístupná přes nabídku se třemi tečkami v Google Chrome. Po aktivaci se uživatelům zobrazí přehrávač s tlačítky přehrávání/pauza, zobrazení názvu stránky a webu, ukazatelem průběhu a možnosti rychlého přehrávání (od 0,5 až po 4x). Uživatelé tedy mohou poslouchat obsah webových stránek, aniž by museli číst text na obrazovce.

Novinka je k dispozici od verze Chrome 121 (v současné době v beta verzi) a je navržena speciálně pro systém Android. Liší se od funkce „Číst nahlas“ na systémové úrovni Androidu a je integrována přímo do prohlížeče. Nová verze Chrome by měla během několika týdnů zamířit na Google Play, tak ji nezapomeňte vyzkoušet. Třeba rovnou u našeho článku.

Google Chrome
Google Chrome

Využijete předčítání textu v Google Chrome?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)