Google asistent má problémy s VPN

Google asistent

Několik uživatelů v zahraničí hlásí, že Google asistent má problém, pokud ve vašem zařízení používáte VPN. Asistent začne varovat, že je v offline módu.

Google asistent a VPN: Jedná se o pouze o chybu?

O problému informovali lidé z XDA, kteří si problému všimli. Problém s VPN se vyskytuje jak u asistenta přímo v Pixel telefonech, tak i v jiných zařízeních, do kterých se dá neoficiální cestou asistent nainstalovat.

Pravděpodobně se jedná o chybu, protože i když Google hlásí, že je asistent v offline módu, tak všechny funkce fungují úplně normálně dál. Nicméně někteří uživatelé hlásili, že jím asistent s aktivním VPN nejde vůbec. K tomu ale zatím není žádný důkaz. Upozornění o offline módu uvidíte napsané v horní části okna s Google asistentem

google-asistent-a-vpn

Pravděpodobně bude tato chyba v budoucnosti odstraněna, každopádně se nejedná o příliš velký problém, pokud se neprokáže to, že díky VPN nemusí jít asistent úplně. Na to, jak funguje asistent od Googlu v praxi, se můžete podívat v našem článku níže.

Zdroj: androidguys.com, xda-developers.com

 

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)