Google rozšířil ARCore: Nová verze se dá stáhnout na 250 milionů telefonů

google arcore 1.6 rozsirena realita aktualizace

Rozšířená realita ARCore dostává v posledním půl roce pravidelné aktualizace. Kromě vylepšení samotné platformy, se vždy zvýší i počet podporovaných telefonů. Nyní jsme se dočkali verze ARCore 1.6, která přináší lepší podporu světelných efektů, vylepšení snímání obrazovky a podporu nových zařízení.

Rozšířená realita ARCore se dá stáhnout na více než 250 milionů zařízení

Pokud nejste s rozšířenou realitou obeznámeni, doporučujeme náš článek o ARCore. Ve zkratce se jedná o nástupce pokročilé rozšířené reality Google Tango, akorát s tím rozdílem, že již nejsou potřeba speciální senzory, ale stačí klasický fotoaparát. V tuto chvíli už je dostupná na velké množství telefonů. Nově se dostalo na Huawei P20 Lite (koupit za 6 990 Kč) a Samsung Galaxy A3. Google zároveň oznámil, že s posledním rozšířením už je ARCore dostupný na více než 250 milionů telefonů. To je rozhodně skvělá zpráva pro vývojáře aplikací a her pro rozšířenou realitu.

rozsirena realita arcore 1.6 osvetleni

ARCore 1.6 přináší vylepšení světelných efektů. Přesněji jde o více realistické osvětlení v prostředí a na objektech. 3D knihovna Sceneform optimalizuje okolní světlo na neutrální a bílé barvy. Výsledkem je efekt, který připomíná světlo v reálném světě. Můžete to vidět na obrázku výše. V levé části je osvětlení na staré verzi, na pravé je následně osvětlení v ARCore 1.6.

Google Play Services for AR
Google Play Services for AR

Zkoušeli jste již rozšířenou realitou ARCore? Jaká aplikace nebo hra vás zaujala nejvíce?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)