Galaxy S9 vs Galaxy S8: Srovnání Samsung telefonů přímo z MWC

samsung galaxy S9 S8 srovnani samsung telefonu

Samsung Galaxy S9 byl již představen v neděli večer, od té doby jsme s ním měli dostatek času k tomu, abychom se mohli podívat na srovnání s loňským vlajkovým modelem. Na první pohled v designu není mnoho změn, nicméně uvnitř se toho změnilo poměrně dost. Pojďme se blíže podívat na srovnání Samsung telefonů.

Srovnání Samsung Galaxy S9 a Galaxy S8

Pokud jde design nových telefonů, tak změny jsou minimální. Srovnání Samsung telefonů začne až pod kapotou.. Jak už Samsung v minulosti ukázal, tak větší designové změny dělá vždy co dva roky. Největší viditelná změna proběhla na zadní straně, kde se změnilo umístění čtečky otisků prstů. Tu nyní najdeme pod fotoaparátem. Dále je novinka o 1,2 milimetru menší, což ale v reálném použití moc poznat nejde, rámeček kolem displeje je o trošku menší. Zvýšila se naopak hmotnost o 8 gramů, nicméně opět jde o minimální změnu. I když máte oba telefony v ruce, tak si rozdílu nevšimnete.

Jak už jsme říkali výše, tak hlavní změny proběhly uvnitř telefonu. Samozřejmostí je nový čipset Exynos 9810, který nabízí mnohem více výkonu, zároveň by ale neměl být tak náročný na baterii. Paměť RAM zůstává na stejné hodnotě, stejně tak i úložiště. Displej je 5,8″ velký, nabízí stejné rozlišení i zaoblený Super AMOLED displej. Má však vyšší jas, a to poměrně viditelně. Mnohem blíže má k displeji Galaxy Note 8 než k Galaxy S8. Podpora pro S Pen samozřejmě chybí, ta je pro Note řadu.

Novinkou jsou také stereofonní reproduktory, kdy se používá kombinace hlasitého a telefonního reproduktoru. V hlučném prostředí výstaviště jsme kvalitu moc nemohli porovnat, každopádně alespoň je tohle nové řešení o něco hlasitější, než u Galaxy S8.

Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8

0.2
 • Displej 5.8, 1440 x 2960 pixelů, Super AMOLED, 570 ppi
 • Procesor Samsung Exynos 8895
 • RAM 4GB
 • Fotoaparát 12 MP
 • Baterie 3000 mAh
 • Cena od 7 699 Kč
Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9

1.0
 • Displej 5,8", Super AMOLED, 2960 x 1440 px
 • Procesor Exynos 9810
 • RAM 4GB
 • Fotoaparát 12 MP
 • Baterie 3000 mAh
 • Cena od 11 490 Kč

Hlavní změny proběhly u fotoaparátu Galaxy S9

Největší novinky jsou u fotoaparátu, kde se v Galaxy S9 objevil snímač Super Speed Dual Pixel, který má 12 MPx, ale variabilní clonu s F1,5 a F/2.4. Předchozí model Galaxy S8 má clonu F/1.7. Nový model zároveň podporuje nahrávání videa v 960 FPS a také speciální animované Emoji. Na výstavišti jsme nafotili několik fotografií, které ukazují, jak moc se vylepšila kvalita snímků. Vlevo naleznete fotky z Galaxy S8, na pravé straně je pak Galaxy S9.

Srovnání Samsung telefonů

Galaxy S8 / Galaxy S9

Soutěž o Samsung Galaxy S9+

Ve spolupráci se obchodem Mobil Pohotovost a českým zastoupením Samsungu, jsme pro vás připravili hodně zajímavou soutěž. A to rovnou o 3 tyto právě představené novinky. Pro vítězství telefonu vám může stačit i dobrý nápad. Co všechno je potřeba k soutěžení najdete v našem článku, kde si můžete přečíst, jak vyhrát Galaxy S9.

Jak se vám líbí Samsung Galaxy S9 oproti Galaxy S8?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (30)