Oficiálně potvrzeno: Galaxy S23 FE je na cestě. Jaký bude?

Samsung Galaxy S23 FE potvrzen specifikace

Zatímco éterem prolétávají hlavně informace z pár desítek hodin staré prezentace Galaxy Unpacked, na které společnost Samsung představila nové hodinky Watch6, ohebné telefony Flip5 a Fold5 či tablety Tab S9, v pozadí na sebe strhává pozornost další očekávaný mobil. A to ani nejde o prémiovou vlajku. Řeč je o modelu Galaxy S23 FE, který se po roční pauze postará o návrat této populární “fanouškovské edice”. Příchod mobilu jasně potvrzují další dva zdroje. Zejména šéf mobilní divize Samsung pro jižní Afriku Justin Hume.

Redakce Android Authority se představitele korejského giganta v rozhovoru ptala, zda nevidí mezeru ve “velikosti FE” mezi telefony Galaxy A54 5G a Galaxy S23. Hume odpověděl: “Chystá se nějaké oznámení. V nejbližší době.” De facto tím potvrdil příchod mobilu, na který se těší celá řada zájemců. Dalším zdroje, který existenci telefonu dokazuje, je níže přiložená registrace u WPC (Wireless Power Consortium).

Samsung Galaxy S23 FE WPC

Na základě uniklých renderů již máme dobrou představu o tom, jak bude telefon vypadat. Úniky také poukazují na to, že chystaný Galaxy S23 FE nejspíš dostane čipset Exynos 2200, ačkoli novější zvěsti poukazují na čip řady Snapdragon 8 Gen 1 pro některé regiony. Mezi další specifikace mají patřit 8 GB RAM, 128GB nebo 256GB úložiště, 4 500mAh baterie s 25W kabelovým nabíjením a systém trojitého zadního fotoaparátu s 50MPx hlavním snímačem.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co by podle vás měl nabídnout Samsung Galaxy S23 FE?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)