Hodinky řady Galaxy Watch6 jsou tu! Verze Classic má otočnou lunetu, nový čip zajistí plynulejší animace

samsung galaxy watch 6
 • Samsung představil hodinky Galaxy Watch6 a Galaxy Watch6 Classic
 • Fanoušky láká na otočnou lunetu, jasnější displej a podrobné sledování spánku
 • České ceny začínají na 7 499 korunách

Jihokorejský Samsung právě v Soulu představil hromadu nových zařízení. Hlavní slovo mají pochopitelně ohebné telefony Galaxy Z Flip5 a Galaxy Z Fold5, dostalo se ovšem také na tablety Galaxy Tab S9 a hodinky řady Galaxy Watch6. Ty přináší několik novinek, po roce se vrátila rovněž otočná luneta.

Jednou z hlavních novinek je měření teploty pokožky, která přináší mimo jiné užitečné informace o menstruačním cyklu. Není to ale jen o zdraví. Skrz aplikaci Thermo Check si můžete nově bezkontaktně změřit teplotu jídla na talíři nebo vody.

Přestože vypadají hodinky velice podobně jako předchůdce se pod kapotou, ale i na ní odehrálo několik změn. Za zmínku stojí o 20 % vyšší jas. Ve špičce dosáhne až na 2 000 nitů, což je (nejen) na poměry chytrých hodinek brutální hodnota a pomůže hlavně v momentech, kdy budete na přímém sluníčku. Z designového hlediska se myslelo na rámečky, které Samsung ztenčil o 30 % u základní varianty a o 15 % u verze Classic.

U základní verze došlo také na mírné zvýšení kapacity baterie, zároveň se díky čipsetu Exynos W930 snížila spotřeba. Otázkou však zůstává, jak to bude s verzí Classic, která má oproti Galaxy Watch5 Pro o poznání menší akumulátor (425 vs. 590 mAh). Dle Samsungu stačí dát hodinky na osm minut na nabíječku, abyste měli dostatek šťávy na osm hodin. Stejně tak firma tvrdí, že jsou plynulejší, čehož jsme si všimli hned během několika prvních minut používání.

Systémem je opět Wear OS postavený na nadstavbě One UI for Watch. Nově si lze nainstalovat aplikaci WhatsApp, přislíbený je rovněž Gmail. Hned několik minut prezentace věnoval Samsung sledování spánku, které má být ještě přesnější. Hodinky budou váš spánek sledovat a následně vám dají několik tipů, jak jej vylepšit. Tradičně nechybí možnost sledovat skladbu svého těla, krevní tlak či EKG.

Na fotografiích níže můžete vidět, jak si firma vyhrála s ciferníky a pásky. Možnost přizpůsobení je doslova gigantická.

Cena a výkupní bonusy

Nové hodinky si můžete předobjednat už dnes, tedy 26. července. K prvním zákazníkům dorazí 11. srpna s tím, že pokud si je koupíte do 10. srpna, budete mít nárok na výkupní bonus 2 000 Kč v případě základní verze a 3 000 Kč u verze Classic. Při koupi do konce srpna navíc získáte pojištění Samsung Care+ na rok zdarma. V případě zakoupení dalších nových produktů získáte nárok na další 10, respektive 15 % slevu.

Samsung Galaxy Watch 6 české ceny:

 • Samsung Galaxy Watch6 40 mm – 7 499 Kč
 • Samsung Galaxy Watch6 40 mm LTE – 8 999 Kč
 • Samsung Galaxy Watch6 44 mm – 8 299 Kč
 • Samsung Galaxy Watch6 44 mm LTE – 9 499 Kč

Samsung Galaxy Watch 6 Classic české ceny:

 • Samsung Galaxy Watch6 Classic 43 mm – 9 999 Kč
 • Samsung Galaxy Watch6 Classic 43 mm LTE – 10 999 Kč
 • Samsung Galaxy Watch6 Classic 47 mm – 10 499 Kč
 • Samsung Galaxy Watch6 Classic 47 mm LTE – 11 999 Kč

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Která varianta Galaxy Watch6 vás zaujala?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)