Samsung repasuje jen malé množství Galaxy Note7. Co bude se zbytkem?

Samsung Galaxy Note7

Vtipy o vybuchujících Galaxy Note7 už jsou pryč, v posledních týdnech a měsících už se řeší spíše to, co se všemi staženými telefony bude. Malé množství se vrací na vybrané trhy jako FE edice. Samsung nyní zveřejnil i co se stane se zbytkem telefonů.

Galaxy Note7 se bude recyklovat

Korejská společnost oficiálně oznámila, co se stane s většinou vrácených telefonů Galaxy Note 7. Budou se alespoň trochu snažit ulehčit naší planetě, rozhodli se totiž ekologicky recyklovat tento phablet s pošramocenou reputací. Společnost plánuje, že celkově získá 157 tun vzácných kovů. Dále také OLED displeje, čipy, objektivy, které použije pro opravy, nebo případně tyto součástky půjdou k další recyklaci.

Množství chytrých telefonů, které se každý rok vyhodí, je obrovské. I proto není divu, že se začínají objevovat obavy z toho, že by se mnohem více měli výrobci zaměřovat na recyklaci součástek. Tento krok Samsungu sice nebude znamenat velkou změnu. Pro korejskou společnost je každá pozitivní zpráva, kterou můžou mít z Note 7, velkým plusem, obzvlášť pár měsíců před spuštěním nového modelu Galaxy Note 8.

Těšíte se na nadcházející Galaxy Note 8?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)