TOPlist

Souboj fotomobilů Galaxy S10 Plus vs Mate 20 Pro vs Mi Mix 3. Který je nejlepší?

fototest galaxy s10 vs mate 20 pro vs mi mix 3

Rozhodujete se, který fotomobil si pořídit? Tak to jste na správném místě. Dnes se totiž podíváme na tři telefony z poslední doby. A to Samsung Galaxy S10, Huawei Mate 20 Pro a Xiaomi Mi Mix 3. Který z nich dopadne ve fototestu nejlépe?

Jaké jsme u fototestu použili nastavení telefonů?

Většina uživatelů mobilních telefonů nepoužívá manuální nastavení fotoaparátu, u všech smartphonů v tomto fototestu byl nastaven automatický režim. Jedna z nejdůležitějších věcí u foto testů je nastolit identické podmínky. Ať už je to kvůli světlu nebo třeba objektům. Mít 100% stejné podmínky je však téměř nemožné, i tak jsme se snažili co nejvíce přiblížit. Všechny tři telefony byly používány ve stejnou dobu a ze stejného místa.

Jak fotí Samsung Galaxy Note7

Fototest Samsung Galaxy S10+ vs Huawei Mate 20 Pro vs Xiaomi Mi Mix 3

Recenze Samsung Galaxy S10 už jste pravděpodobně viděli, takže pro některé specifikace fotoaparátů nebudou ničím novým. Nicméně rychle shrneme základní parametry. Samsung Galaxy S10 i Galaxy S10+ mají totožné složení fotoaparátů, na zadní straně rovnou tři. Ten první používá 12 MPx s variabilní clonou F/1,5 a F/2,4. Sekundární foťák je teleobjektiv s 12 MPx a světelností F/2,4. Třetí snímač má 16 MPx a je ultraširokoúhlý se světelností F/2,2. Telefon umí nahrávat ve 4K rozlišení a 60 FPS a nechybí OIS. Selfie kamera je u S10+ duální a má 10 + 8 MPx.

[aps_product_sz id=“534246″]

V recenzi Huawei Mate 20 Pro jsme jej hodně vychválili. Telefon má rovněž tři fotoaparáty na zadní straně. Hlavní má 40 MPx a světelnost F/1,8. Sekundární používá teleobjektiv s 8 MPx se světelností F/2,4. Na konec zde máme třetí ultraširokoúhlý fotoaparát, který má 20 MPx a světelnost F/2,2. Nechybí optická stabilizace obrazu, nicméně videa dokáže nahrávat “pouze” ve 4K rozlišení a 30 FPS. Selfie kamera má 24 MPx.

[aps_product_sz id=“504715″]

Třetím telefonem ve fototestu je Xiaomi Mi Mix 3 (recenze), který používá duální fotoaparát. Oba dva mají identických 12 MPx. Hlavní fotoaparát využívá optickou stabilizaci obrazu (OIS) a má světelnost F/1.8. Díky Snapdragonu 845 mobil podporuje nahrávání videa až ve 4K rozlišení a 60 FPS. Selfie kamera se vysunuje, podobně jako S10+, i Mi Mix 3 má duální selfie fotoaparát. Tentokrát ale s 20 + 2 MPx.

[aps_product_sz id=“505651″]

Srovnání fotografií Xiaomi Mi Mix 3 vs Huawei Mate 20 Pro vs Samsung Galaxy S10+

Na levé straně najdete fotografie v originále, na pravé straně se nachází výřezy stejných snímků se zvětšením.

Fotografie v plné kvalitě můžete stahovat z Ulož.to.

Fototest Samsung Galaxy S10 Plus vs Huawei Mate 20 Pro vs Xiaomi Mi Mix 3

Fototest Samsung Galaxy S10 Plus vs Huawei Mate 20 Pro vs Xiaomi Mi Mix 3

Závěr fototestu Huawei Mate 20 Pro vs Samsung Galaxy S10 vs Xiaomi Mi Mix 3

U videí můžeme vidět podobné výsledky jako u minulých fototestů. Za dobrých světelných podmínek jsou mezi špičkou fotomobilů minimální rozdíly a v podstatě se nedá vybrat nejlepší zařízení. Rozdílů si všimnete až u stabilizace obrazu, kde nám nejlepší přišel Galaxy S10, v těsném závěsu je Mate 20 Pro a s trochu větším odstupem Xiaomi Mi Mix 3. Musíme ale brát v potaz fakt, že Mi Mix 3 je zdaleka nejlevnějším mobilem. U nočních videí naopak exceluje Huawei Mate 20 Pro, který nabízí nejvíce světelnou scénu a zároveň největší ostrost.

U fotografií za denního světla nám subjektivně připadají nejlepší fotografie z „es-desítky“, kde HDR režim pracuje perfektně. Mi Mix 3 v tomhle případě také nedopadla špatně. Mate 20 Pro má mírně odlišné barevné podání a zároveň mírně horší HDR. U selfie fotografie nejsou na první pohled žádné rozdíly. Až teprve při přiblížení si všimnete rozdílů, kde největší ostrost podává Mate 20 Pro. K hodnocení nočních fotografií napíšeme jen krátce. Mate 20 Pro nabízí nejostřejší fotografie, nicméně Galaxy S10 má přirozenější barvy. Hodně tak záleží na subjektivních pocitech, doporučujeme náš předešlý noční fototest, kde všechny tyto tři telefony hodnotíme podrobněji a můžete se podívat na více snímků.

Který z těchto tří fotomobilů je podle vás nejlepší?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)