TOPlist

Ve Fortnite odstartovala nová sezóna a je boží! Doslova

fortnite nova sezona
  • Střílečka Fortnite konečně přivítala další sezónu
  • S označením Myths & Mortals vás vezme do světa antické mytologie
  • Battle pass nabízí úchvatné skiny a na mapě jsou nové lokace

Populární battle royale střílečka Fortnite vítá novou sezónu Myths & Mortals, která je konkrétně již druhou sezónou páté kapitoly. Ta se tentokrát nesoustředí na Petera Griffina nebo postavy z budoucnosti, ba naopak vás vezme na výpravu do historie. Poznat v ní můžete jednotlivé krásy a nebezpečí antické mytologie.

V upoutávce, kterou tvůrci hry zveřejnili na YouTube, se vystavují ohromující paláce na majestátní hoře Olymp, domovu boha Dia. Na druhou stranu zde máme tajuplné podsvětí, kde vládne jeho bratr Hádés. Jedna z cest do něj vede přes řeku u brány, kterou hlídá trojhlavý pes Kerberos. Kromě něj v sezóně hrají svou roli i další bájné postavy, jako například Medúza nebo bohyně Afrodita a Artemis. A mezi těmihle všemi hrdiny najdeme… Korru? Ano, hlavní hrdinku oblíbeného animáku Legenda Korry!

Fortnite Battle Royale Chapter 5 Season 2 – Myths & Mortals | Launch Trailer

Fortnite Battle Royale Chapter 5 Season 2  - Myths & Mortals | Launch Trailer

Kromě nových lokací na mapě nebo skinů všech zmíněných bohů v dalším battle passu se samozřejmě dočkáváme také menší aktualizace arzenálu. Do hry přibyl Diův blesk, s nímž hráči mohou vrhat blesky na své nepřátele, brokovnice Gatekeeper shotgun, jejíž mytickou variantu lze získat pouze od Kerbera, SMGčko Harbringer, které v nejlepší variantě obdržíte porážkou Háda, anebo pušku Warforged, již v Mythic kvalitě získáte po souboji s Aréem. Zajímavě vypadají také Ikarova křídla, s nimiž se můžete vznášet v oblacích a střemhlav bombardovat protivníky.

Novinek je ve Fortnitu daleko více a vývojáři je detailněji rozebrali ve svém blogovém příspěvku. Do sezóny Myths & Mortals lze naskočit již nyní, ale počítejte s možnými komplikacemi souvisejícími například s vyhledáváním zápasů (příčinou je jako obvykle přetížení serverů pod náporem vysokého hráčů).

Fortnite Diův blesk

Co se vám na nové Fortnite sezóně líbí nejvíc?

Zdroj: Oficiální web

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)