TOPlist

Jak stáhnout Fortnite zdarma na Android? Možností je hned několik

fortnite android ios hra recenze

Fortnite je Battle Royale hra, která se velmi rychle stala obrovským hitem. Každý den ji hrají miliony lidí, ovšem Android verze má několik specifik, na které moc nejsme u Androidu zvyklí. V první řadě se hra nenachází na Google Play. Kde hru stáhnout, jak ji vůbec nainstalovat? A o čem vlastně Fortnite je? Na to si odpovíme v následujících odstavcích.

Obsah článku o Fortnite

Jak stáhnout Fortnite na Android zařízení?

Jak už jsme psali v úvodu, Android verze má několik specifik, na které moc nejsme u Androidu zvyklí. V první řadě se hra nenachází na Google Play a to hned z několika důvodů. Epic Games mají pocit, že si Google bere příliš velká procenta z mikrotransakcí, vzduchem létalo několik žalob a nakonec to skončilo tak, že byla hra z nejpopulárnějšího obchodu s aplikacemi smazána.

Nejsnadnějším krokem bude tedy instalace aplikace Epic Games. Jedná se o launcher pro spuštění Fortnite, který sám od sebe hru aktualizuje. Pro instalaci stačí přejít na web Fortnite.com/android a stáhnout APK. soubor. Samozřejmě musíte povolit instalaci z neznámých zdrojů. Následně stačí aplikaci spustit a začít Fortnite stahovat. Pokud máte telefon od Samsungu, můžete si aplikaci Epic Games stáhnout rovnou z obchodu Galaxy Store.

Poté se můžete přihlásit svým Fortnite účtem, pokud jste již tuto hru hráli, anebo si vytvořit úplně nový účet. A to například přes Facebook, Google, Epic Games, PSN, Xbox Live nebo Nintendo. Důvodem, proč je k dispozici tolik způsobů je hlavně to, že váš postup ve Fortnite se ukládá napříč platformami, takže když jste například hráli na PlayStationu, můžete dnes stejným účtem pokračovat i na Androidu. Než se dostanete do hry, musíte si vybrat jaký styl ovládání chcete mít. Následně už se můžete rovnou pustit do hraní.

Fortnite na Androidu: Jak se hraje mobilní verze oblíbené hry?

Fortnite na Androidu: Jak se hraje mobilní verze oblíbené hry?

Jaké Android telefony oficiálně podporují Fortnite?

Dříve podporovalo Fortnite jen několik vybraných telefonů, což už naštěstí neplatí a hru si lze stáhnout na velké množství Android zařízení. Oficiální požadavky studia Epic zní následovně:

 • 64bitový ARM čipset
 • grafický čip Adreno 530, Mali-G71 MP20, Mali-G72 MP12 nebo vyšší
 • Android 8.0 či novější
 • 4 GB operační paměti RAM

Grafický čip Adreno 530 se nachází ve Snapdragonu 820 (čipset pro Google Pixel, Xiaomi Mi5, LG G5 apod.), Mali-G71 MP20 se objevuje v Exynosu 8895 (čipset pro Samsung Galaxy S8, Galaxy Note 8 apod.), Mali-G72 MP12 se objevuje v Kirin 970 (čipset pro Honor 10, Huawei Mate 10, Huawei P20 Pro apod.).

Realme 9 Pro 5G Fortnite Gameplay

Realme 9 Pro 5G Fortnite Gameplay

Ze specifikací je tedy zřejmé, že pro hraní Fortnite není zapotřebí žádné herní dělo, ale si zahrajete i na telefonu střední třídy, ačkoliv je potřeba zmínit, že nejde o nejlépe optimalizovanou hru. Pro 60 či dokonce 90Hz režim navíc oficiálně Fortnite podporuje pouze několik vybraných zařízení, mezi které patří třeba Asus ROG Phone 5(s), OnePlus 8 (Pro) či OnePlus 9 (Pro).

Jak hrát plynule Fortnite i na nevýkonném Android zařízení?

Jak bylo zmíněno v předchozích odstavcích, Fortnite spustíte prakticky na čemkoliv, ale plynulost může být problém. Jestliže vám tedy padají snímky za sekundu a i na nižší grafické nastavení je hra nehratelná, můžete vyzkoušet některou z cloudových služeb.

Play Fortnite at xbox.com/play with Xbox Cloud Gaming for free

Play Fortnite at xbox.com/play with Xbox Cloud Gaming for free

Microsoft oznámil, že Fortnite přichází do služby Xbox Cloud Gaming, ale za tu zpravidla musíme platit měsíční předplatné. Jenže právě Fortnite dostalo v tomto ohledu výjimku a můžete jej hrát zcela zdarma přes cloud. Tento způsob můžete vyzkoušet přímo na webu Xbox.

Xbox Game Pass
Xbox Game Pass
NVIDIA GeForce NOW
NVIDIA GeForce NOW

Pokud by vám Xbox Cloud Gaming nepřišel zajímavý, můžete si Fortnite zahrát také přes Nvidia GeForce NOW a to až ve 120 snímcích za sekundu.

Návod, jak hrát Fortnite na Android telefonu přes PC

Svůj vlastní cloudový server si můžete vytvořit také u vás doma. Ve zkratce vytvoříme z Android telefonu streamovací zařízení, na kterém Fortnite uvidíme, uslyšíme a budeme i ovládat. Samozřejmě to má do ideálního stavu hodně daleko, ale může se tohle řešení hodit například když ležíte v posteli nebo chcete hrát třeba na záchodě. :) Jelikož se využívá streamování PC verze Fortnite, je potřeba i počítač, který obstará výpočetní výkon a následně bude posílat zvuk a obraz do telefonu. Dále je potřeba program Steam a aplikace Steam Link.

Fortnite Android samsung galaxy

 • Stáhněte a nainstalujte si PC verzi Fortnite (ZDE)
 • Stáhněte si do PC program Steam (ZDE) a do telefonu nainstalujte Steam Link (ZDE)
 • Otevřete si Steam, přihlaste se svým účtem a přidejte EXE soubor Fortnite do Steam knihovny (viz obrázek)

 

Fortnite steam pridani hry knihovna

 • Otevřete si na svém telefonu aplikaci Steam Link a zkontrolujte si, že jste připojení na stejné síti jako PC
 • Pokud je vše v pořádku, zobrazí se váš PC a proběhne propojení, kdy zadáte PIN kód a otestuje se síť
 • Doporučujeme propojit telefon s gamepadem, využívat se dá ale i dotyková obrazovka telefonu
 • Po dokončení nastavení klepněte na „Začít hrát“, ve vaší knihovně vyberte „FortniteLauncher“ a klepněte na hrát
Steam Link
Steam Link

Máte Nvidia grafiku? Vyzkoušejte Fortnite přes Moonlight

Výše zmíněný návod funguje na AMD i Nvidia grafikách, Pokud však máte druhého jmenovaného výrobce ve svém počítači, existuje pro vás alternativní možnost hraní Fortnite na Androidu. A to přes aplikaci Moonlight. Kompletně tak nebudete muset řešit Steam. Doporučujeme navštívit náš Moonlight návod ZDE.

Proč je Fortnite oblíbenější než PUBG?

Fortnite je battle-royale hra, která má blízko ke hrám jako je PUBG Mobile, či Apex Legends. A v podstatě nebýt PUBG, tak by Fortnite byl dnes stále podprůměrně oblíbenou hrou. Žánr Battle Royale se stal díky PUBG hodně oblíbený, takže bylo jasné, že dříve či později se přidají další firmy se svými hrami. Vývojáři z Epic Games byli jedni z prvních a již v září 2017 představili speciální mód pro Fortnite.

Tímto krokem postupně začal Fortnite ukrajovat hráče PUBG, a to hlavně kvůli dvěma důvodům. Tím prvním je to, že je zdarma, to je pro mnohé obrovské plus. Druhý důvod je v počtu a rychlosti aktualizací. Vývojáři PUBG nebyli připraveni na takový úspěch, neměli zkušenosti ani dostatek lidí. To se podepsalo na počtech oprav a aktualizacích, i v dnešních dnech má hra poměrně hodně chyb. Fortnite naopak tvoří zkušení vývojáři z Epic Games, kteří v minulosti vytvořili hity jako Unreal nebo Gears of War. A co víc, stojí i za Unreal Enginem, na kterém funguje mnoho her včetně PUBG. Epic Games tak chrlí jeden Fortnite update za druhým. Nelze se tak příliš divit, proč se stal brzy oblíbenější hrou než PUBG.

Co je to Fortnite?

Ve zkratce, je to Battle Royale se vším všudy. Na mapě hraje až 100 lidí, kteří bojují na velkém ostrově o život. Mapa má poschovávané různé zbraně od pistolí, přes útočné pušky, až po raketomety. Oproti PUBG si můžete všimnout kreslené grafiky a obecně odlehčené atmosféry. Hru také můžete hrát pouze z pohledu třetí osoby a počet map není tak velký jako u PUBG. Samozřejmostí je pak zmenšování hrací oblasti, aby byli hráči nuceni jít do akce. Ve Fortnite se jedná o elektrickou bouři a pokud v ní budete, tak se vám budou ubírat životy.

Fortnite Battle Royale – Gameplay Trailer (Play Free Now!)

Fortnite Battle Royale - Gameplay Trailer (Play Free Now!)

Jedním z rozdílů, kterým se může Fortnite oproti jiným Battle Royale hrám, je krumpáč, který máte na začátku každé hry. S ním můžete rozbíjet věci na herní mapě, ať už to jsou stromy, domy nebo vozidla. Za rozbíjení těchto věcí získáváte suroviny. Ty pak můžete použít ke stavbě zdí, ramp, anebo jednoduchých přístřešků. To přidává odlišnou strategii oproti jiným Battle Royale hrám.

Co je to Battle Royale?

Battle Royale je herní žánř, ve kterém se bojuje na uzavřené mapě na život a na smrt. Přímo hraje až 100 hráčů, úkolem je přežít na stále se zmenšující oblasti. Tím se zvyšuje napětí a akce mezi hráči. Poslední hráč nebo tým, který přežije, vyhrává.


Na jakých platformách je hra Fortnite dostupná?

Momentálně je hra dostupná na PC, Xbox One, Xbox Series, PS4 a PS5 a Androidu.

pubg mobile android download soon

Hra oficiálně vyšla 9. srpna 2018 a stáhnout si ji můžete pomocí návodu, který je popsaný v předešlých odstavcích. Pozor na různé podivné APK soubory, které nejsou z oficiální stránky. Obzvlášť na ty si dávejte pozor. Pokud uvidíte nějakou stránku, která nabízí download Android verze Fortnite, tak může jíž podvod a rozhodně byste ji neměli do svého telefonu či tabletu instalovat. Zkrátka tím nejbezpečnějším způsobem je oficiální stažení přes již několikrát zmíněný Epic Games.

Je Fortnite na Android zdarma?

Fortnite Battle Royale vyšel zatím na každou platformu zdarma a stejně tak je to i na Androidu. Skiny jsou také velkou součástí hry. Možností, jak si upravit a jak obléct svou postavičku, je hodně. Vyměnit se dá téměř vše. Každou chvíli se objevují nové a nové věci, kterými se můžete odlišit. Ve hře existují i sezóny, které se za určitý čas mění. Momentálně probíhá Chapter 3 a Season 3, se kterou si vývojáři připravili další várku originálních skinů.

Podporuje Android verze cross-platform?

Cross-platform znamená, že můžou hrát stejnou hru i lidé, kteří hrají na jiných platformách. Například lidé s Androidem i iOS společně. Vývojáři se nechali slyšet, že chtějí docílit toho, aby všechny platformy můžou hrát společně. A to i mobilní verze proti PC či konzolím.

Fortnite Battle Royale – iOS Launch Trailer

Fortnite Battle Royale - iOS Launch Trailer

Nemusíte se ale bát, že jako hráč na mobilu budete hrávat proti PC hráčům. Stále se bude preferovat hra proti lidem se stejným systémem. Pokud se ale spojíte do jednoho týmu s někým, kdo hraje na PC, tak se ve hře budou objevovat i nepřátelští PC hráči. Plusem je to, že na všechny verze existuje jeden účet, takže už nyní můžete začít hrát na PC, konzolích nebo iOS a později přejít na Android. Malou náhražkou na pár minut je hříčka „Fortnite io“, kterou si můžete zahrát zdarma v prohlížeči, podporují se i mobilní webové prohlížeče.

Už jste hráli Android verzi hry Fortnite? Jak se vám zatím líbí?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Jakub Kárník
Spoluautor článku - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)