Menu

FBI si posvítila na pirátské stránky s aplikacemi

Stejně jako na pirátském obsahu “krachl” Megaupload, tak si nyní FBI posvítilo i na pár pirátských stránek nabízejících Android aplikace zdarma. Ve spolupráci s Holandskem a Francií vypnula tato agentura 3 největší pirátské Android servery – konkrétně se jedná o Appbucket, Snappzmarket a spoustě lidem dobře známý Applanet. FBI samozřejmě bude v podobných zátazích pokračovat.

Nemusím dodávat, jak je kupování aplikací pro vývojáře důležité k udržení zdravé platformy. Hlavně některá herní studia, která jsou na pirátství alergická, se od Androidu kvůli velké míře pirátství distancují. Namátkou mohu říci Epic Games (např. skvělé Infinity Blade I, II) nebo ID Software (Rage: Mutant bash TV), která preferují kvůli “neplatičům” konkurenční platformu iOS. Do nedávna ji preferovalo i Square Enix (Final Fantasy). I čeští Madfinger games prohlásili, že jejich nejnovější dítko, Dead Trigger, mělo i při ceně trapných 20 Kč nainstalováno více pirátských kopií než zakoupených z Play Storu. A pak si lidé stěžují, že se čím dál tím více rozrůstá móda freemium her.

Dotaz do pranice: Proč si nekupujete aplikace na Play Storu?

Zdroj: Androidcentral

 

Komentáře

Pascalwb

Pascalwb

25.8.2012 20:45

aldabubo: SW a hmotne veci sa nedaju porovnavat, keby ju ukradol ukradne ju vyvojarovi a zraba nanej. Kazdy kto si ju stiahne, je len potencialny zakaznik, ak by ju nemal moznost stiahnut tak si ju bud nekupi.

Martin

Martin

31.8.2012 15:06

No já stahuju aplikace odsud: http://apk-dl.host-ed.me/ a řekl bych, že i když si stáhnu mobilní aplikaci, tak odkliknutí jedné reklamy za 2 dny mě nezabije a stahuju dál..

František

František

21.9.2012 20:42

osobně neznám nikoho, kdo by si nikdy načerno nestahoval hudbu, film či hru. Mám invalidní důchod a vůbec se nestydím stahovat a dokud se ekonomické poměry běžného obyvatelstva nezlepší, tak se stahovat bude a nic na tom nezmění, že ceny budou malé až symbolické.

anonforever550

anonforever550

13.5.2015 20:20

Důvod je jasný! nebudu utrácet několik kaček za hru která mě za pár dnů přestane bavit! Jedině mě baví Subway surf od teďka earn to die 2, Mortal combat X :).

RSS (komentáře k článku)