Extrémně populární aplikace ES File Explorer není bezpečná: Hackeři se můžou dostat k souborům v telefonu

es file explorer bezpecnost hacker

Pokud používáte aplikaci ES File Explorer na vašem Android zařízení, měli byste zpozornět. Odborníci na kyberbezpečnost objevili v této extrémně oblíbené aplikaci bezpečnostní díru, které můžou hackeři využít k získání citlivých informací a souborů ve vašem telefonu.

Aplikace ES File Explorer není bezpečná, tvrdí francouzští bezpečnostní technici

ES File Explorer patří k těm nejvíce populárním aplikacím na Google Play. Nainstalována byla tato aplikace na více než 100 milionů zařízení. Jde o jednoduchého správce souborů, který je v základu zdarma s reklamami. Koupit se dá i Pro verze, která odstraní reklamy a přidá nové funkce. Bezpečnostní riziko se týká obou verzí.

ES File Explorer Open Port Vulnerability

ES File Explorer Open Port Vulnerability

Podle informací Baptiste Roberta je do aplikace ES File Explorer integrován malý webový server. I když přesněji nový, proč se v aplikaci nachází tento server, tak je tu problém v tom, že hacker by se přes něj mohl dostat do samotného zařízení. Mohl by si prohlížet soubory v telefonu, získat důvěrné informace apod. Stačí jen, aby byl na stejné síti. To může být obzvlášť problém na veřejných místech, kde jsou k dispozici Wi-Fi sítě zdarma. Vývojáři ES File Explorer tento problém prozatím neokomentovali a nevydali žádné prohlášení.

ES File explorer bezpecnostni riziko

Pokud již nechcete ES File Explorer používat, tak naštěstí existuje mnoho skvělých a v mnoha ohledech lepších alternativ. Například Total Commander, Solid Explorer, Mixplorer případně Files Go od Googlu. Další alternativy máme ve speciálním článku.

ES File Explorer File Manager
ES File Explorer File Manager

Používáte ES File Explorer, nebo jste přešli na jiného správce souborů?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (7)