TOPlist

Štve vás ES File Explorer? Vyzkoušejte výborné alternativy bez spamu

náhled es file manager alternativy

I díky článku Svět Androida jste si mohli všimnout, že s vůbec nejrozšířenějším a nejoblíbenějším správcem souborů ES File Explorer to jde pěkně z kopce. Problémů se nahromadilo tolik, že kdysi uživatelé vděční za spoustu užitečných funkcí a možností, které hravě předčily správce souborů integrované v systému, začali s nechutí aplikaci mazat. Jak ale díru po důležitém softwaru vyplnit? Odpovědí by mohly být tyto skvělé alternativy.

Z ES File Explorer se stala nevzhledná snůška reklam a spamu

Aplikace kromě nepovedeného faceliftu obdržela integrovaný webový prohlížeč, upozornění na čištění zbytečných souborů i seznam různých zbytečných doporučených programů, které jsou ve výsledku pouhou reklamu. Zkrátka se ze softwaru, který drží s Androidem od samých začátků, stala aplikace plná nechtěného spamu.

es file manager nazoryCo všechno se v posledních verzích ES File Exploreru změnilo k horšímu a proč program nahradit vhodnější alternativou se dozvíte v následujícím článku:

Se Solid Explorer si na ES ani nevzpomenete

Vrhněme se ale na povedené alternativy, které i dlouholetým uživatelům kdysi skvělé aplikace zvednou náladu. Prvním příkladem je Solid Explorer. V mnohém vypadá jako opak ES Exploreru – provází ho povedený material design v klasických barevných kombinacích a nabídne širokou škálu funkcí. solid fx es explorer správce souborů android (2)

Mezi ty funkce, které budou zajímat uživatele ES File Explorer, patří zejména:

  • Root správce souborů.
  • Podpora cloudů (Drive, Dropbox, OneDrive a další).
  • Duální panelové rozhraní (pohodlnější kopírování souborů).
  • Archivování.
  • Možnost skrývání souborů a složek.
  • Chromecast podpora.
  • Přehrávač médií.
  • Nastavení barev.
  • Plug-iny pro další funkce.

Za aplikaci budete chtít zaplatit i víc

Výčet funkcí je opravdu bohatý, nepřichází však bez háčku. Po stažení Solid Exploreru vám začne běžet 14denní lhůta na vyzkoušení, poté aplikace vyžaduje koupení licence v hodnotě 50 korun. Vězte, že částka je oprávněná a po dvou týdnech používání Solid raději oželíte jedno kafe a do aplikace investujete.

Navíc už předem víte, že díky zaplacené částce se ze správce nestane další software zahlcený vyskakujícími reklamami.

Solid Explorer File Manager
Solid Explorer File Manager

FX File Explorer je ES nejblíže

Oproti předchozí aplikace jde FX File Explorer designem, funkčností, a tak trochu i jménem ve šlépějích padlého favorita. Zatím v dobrém slova smyslu. Co se týče vzhledu složek, navigační lišty a mnoho dalšího, je to alternativa ES velmi blízká.

Zvětšení náhledu souborů dvěma prsty

FX se snaží zaujmout ikonami – dostane se vám mnohem názornějšího náhledu daných souborů (obrázky, obaly hudebních alb…) Zajímavým konceptem je možnost ikony zvětšovat a zmenšovat pomocí dvou prstů a náhled souboru si prohlédnout detailněji bez nutnosti jeho otevírání. Při zmenšení se naopak na obrazovku vejde větší množství obsahu.

FX File Explorer je zdarma, pro odemknutí některých funkcí bude však nějaká ta koruna potřeba. Ve výsledku se ale dá po skončení trialu fungovat skvěle i na bezplatné verzi.

FX File Explorer
FX File Explorer

Nechcete platit? Vyzkoušejte Cabinet Beta

Cabinet je zkrátka prvotřídní aplikace a je v tomto seznamu zcela bezplatnou alternativou. Ačkoli je stále v beta verzi, používání neznepříjemňují pády ani další neduhy.

Zdarma se vám dostane celkem 36 funkcí, včetně podpory cloudových úložišť, FTP, streamování na síti, zálohy nebo rychlé přenášení dat přes Wi-Fi. Pokud vám u předchozích alternativ vadilo prostředí plné zkratek a gest, v Cabinetu jsou všechny funkce schované v menu pod třemi tečkami.

Zaplatit můžete, ale nemusíte

Cabinet dobře poslouží těm z vás, kteří si nepotrpí na premiové funkce a zkrátka prahnou po něčem, co funguje i vypadá skvěle a nestojí ani kačku. Pokud by vám však Cabinet padl do oka a chtěli byste se sami na vývoji podílet malým finančním darem, přímo v aplikaci je možné dobrovolně odměnit developery částkou až 500 korun.

Edit: Cabinet byl z Google Play odstraněn, link na apk aplikace naleznete zde.

Znáte další obstojné alternativy ES File Exploreru?

Zdroje: Svět Androida, Guiding Tech.

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (50)