ES File Explorer bez zbytečností? Jedině v placené verzi „Pro“

es_file_explorer_pro_ico

Vzhledem k tomu, že Google zpřístupňuje ve svém mobilním operačním systému Android uživatelům jen nepatrnou část souborového systému, nezbývá pokročilým uživatelům jiná možnost, než nainstalovat alternativního správce souborů. Jedním z nejoblíbenějších programů tohoto typu byl, přinejmenším donedávna, ES File Explorer, který již řadu let nabízí jednoduché rozhraní a robustní sadu nástrojů.

Poslední změny v programu ES File Explorer ale určitě nenadchly uživatele, preferující jednoduchost a účelnost – aplikace dostala integrovaný webový prohlížeč, upozornění na čištění zbytečných souborů, seznam „doporučených programů“ (=reklamu) a další věci, které od správce souborů mnozí uživatelé nevyžadují. Odezva těch pokročilejších na sebe nenechala dlouho čekat a vyjadřuje ji například příspěvek Tomeka Kondrata na webu XDA Developers, který popsal změny v aplikaci pod titulkem „Krátký příběh padlého krále.“

ES File Explorer bez zbytečností? Zaplaťte!

Nyní je tu nová možnost v podobě aplikace ES File Explorer Pro. Jak už z nadpisu i samotného názvu můžete tušit, jedná se o placenou variantu, v tomto konkrétním případě za 2,99 dolarů, tedy 76 korun. Placená varianta odstraňuje některé „otravné“ prvky, které přibyly v posledních verzích, přidává nové možnosti přizpůsobení, včetně možnosti nastavit úvodní stránku a výchozí okna – nastavení, která byla bez vysvětlení odstraněna v posledních verzí aplikace zdarma. Uživatel tak bude moci po spuštění programu okamžitě začít pracovat se soubory, namísto nuceného zobrazení „domovské stránky.“

Určitě nikdo nemá nic proti placeným aplikacím, pokud za ně dostane nějaké funkce navíc, nebo se například zbaví reklamních proužků. V tomto případě se ovšem vývojáři vydali poněkud podivnou cestou, kdy nejprve „pokazili“ bezplatnou aplikaci, aby následně přiměli uživatele k zaplacení za víceméně původní program. Podobně se ke svým uživatelům zachovali například autoři aplikace Pushbullet.

Zajímavostí je, že ES File Explorer a všechny přidružené aplikace v Obchodě Play změnily někdy v průběhu srpna či září název vydavatele z ES APP Group na ES Global. To by mohlo naznačovat prodej populární aplikace nové společnosti, která začala provádět nepopulární změny – nebylo by to poprvé a nejspíš ani naposledy.

ES File Explorer File Manager
ES File Explorer File Manager

Zdroj: Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (32)