Chystá se balík Emoji 15.0. Přibude “placák” nebo osel

Emoji 15 Unicode

Společenství Unicode Consortium, které je zodpovědné mimo jiné i za schvalování podob a variací “smajlíků” pro účely elektronické komunikace, chystá vydání balíku Emoji 15.0. V související Emojipedii se již ukázaly jednotlivé grafické prvky, které by pak měly do našich mobilů, počítačů, tabletů a všemožných “kecálků” nebo sociálních sítí vyrazit. Oproti vydáním ve verzi 14.0, 13.1 či 13.0, kdy se do světa vydalo vždy přes stovku emotikonů, bude tento přírůstek nejspíš mnohem menší.

Bez zohlednění barevných variant půjde celkem o devatenáct “ikonek”. Pokud barevné variace zapneme, půjde o 31 unikátních Emoji. Nejpočetnější zastoupení by měly mít levá a pravá ruka vzepjatá jako pobídka k “high five”, takzvanému placáku. Z klasických obličejových značek přibude jedna s roztřeseným výrazem.

Emojipedia Unicode Consortium Emoji 15.0 přehled

Dočkáme se i srdíčka ve třech dalších barvách a na displejích dostanou příležitost také nová zvířata. Patří mezi ně třeba los, osel, husa nebo medúza. Po nich také několik potravinových surovin, hudební nástroje nebo značka pro Wi-Fi, která v databázi v této podobě chybí.

Jaké Emoji vám v databázi ještě schází?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)