Menu

DxOMark mění testování fotoaparátů: HTC U11 a Google Pixel na prvním místě

Výsledky z testování společnosti DxOMark se často ukazují při oznámení telefonů. Výrobci hodnocení používají jako takovou obecnou ukázku toho, jak moc je fotoaparát v jejich telefonu dobrý. Nemusí se ale vždy jednat o zcela přesné měření, a to i třeba z toho důvodu, že DxOMark používal k měření způsoby z roku 2012. Za tu dobu ale ušly telefony dlouhou cestu a již bylo potřeba upravit test, podle kterých se budou určovat nejlepší fotomobily. S novým druhem měření se také pozměnil žebříček „nejlepších“ fotomobilů.

Společnost DxOMark nyní bude pořizovat 1 500 fotografií a 2 hodiny videí

Každé zařízení nyní projde podrobnějším testem, nafotí se více než 1 500 fotografií a natočí se 2 hodiny videí. Z těchto dat pak bude společnost analyzovat, jak moc dobře na tom fotoaparát v telefonech je. Nově se také bude testovat zoom, bokeh a další funkce.

DxOMark nove hodnoceni

Novým testem už prošlo také několik telefonů. V novém žebříčku je na prvním místě HTC U11 a Google Pixel, a to s 90 body. Google Pixel si tak polepšil o jeden bod. Dále se například otestovaly telefony iPhone 7 a 7 Plus, které obdržely hodnocení 85 respektive 88. Galaxy S6 Edge pak má po novém testování hodnocení 82.

Postupně budou přibývat nové telefony, a to i samozřejmě třeba Galaxy Note 8, LG V30, nebo třeba Huawei Mate 10.

Sledujete hodnocení fotoaparátů na stránce DxOMark?

Zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

hulik

13.9.2017 12:32

Nevíte kde se dá najít stará tabulka před touto novinkou?

Daevis

David TrlicaRedaktor 24

13.9.2017 12:53

Například přes archiv, tohle je poslední zaznamenaná stránka starého hodnocení: https://web.archive.org/web/20170629063431/https://www.dxomark.com/Mobiles

tezkej_pacient

13.9.2017 13:43

To se není co divit, když Google Pixel je telefon HTC ..

mlazovla

13.9.2017 16:17

Je dobře, že se někdo o objektivní srovnání snaží. Fotografie z mobilních telefonů jsou důležitou funkcí a naprostá většina fotí dostatečně dobře na běžné sdílení pro chat nebo sociální síť, ale jen ti lepší se dají použít místo scanneru nebo kompaktu a nějaké postprodukci.

Děláme s přítelkyní web o vaření – ona vaří a píše si recepty – já fotím a starám se o web. Rozdíly mezi fotkami jídel z různých telefonů jsou na první pohled malé, ale jakmile dojde na focení nějakého detailu nebo práce ve Photoshopu, jsou rozdíly propastné.

Tím chci říct, že z jedné fotografie se nedá moc dobře poznat, jak dobře telefon fotí a právě takové testy mohou pomoci nejen uživatelům, ale i výrobcům.

Irun66

13.9.2017 17:33

Mlazovka : nic proti, ale k této činnosti používat mobil (myslím stavba webu), si moc nedovedu představit. I když má spousta mobilů režim “jidlo” i tyto fotky bych na tuto činnost nepoužil.
Fotky z mobilu bych použil, používám jen jako momentky, pro sociální sítě, pro přátelé, nebo jako scanner, když jsem u klienta (jsem účetní) a to jen pro svou “momentální” potřebu a to jsem měl Samsung S7E a nyní S8+ a ty fotí dobře, ale zrcadlovku nenahradí.

Abkraka_a

AlešA 5

13.9.2017 18:20

Hodil by se odkaz na DxOmark…
Případně alespoň nějakou tu tabulku před a po…

Roberto_ceco

Bobika 2

13.9.2017 19:37

Zajímalo by me, jestli do testu zahrnují i rychlost spuštění fotaku treba po nějaké době provozu. Měl jsem S6, Z5 a tam to byla celkem hrůza. Ted fotim s ip6s a ta rychlost je nesrovnatelna. Navíc funkce livefoto je naprosto úchvatná a dává fotce zcela nový rozměr. Fotim hlavně rodinné momentky, kde animace ala harry potter přidá nevídanou atmosféru.

mlazovla

13.9.2017 21:31

Irun66: Jistě, máte pravdu, zrcadlovka by fotky posunula úplně jinam. Ovšem pro malý zájmový blog jsou fotky výborné. Zrcadlovku bohužel kdyspozici nemám, tak fotím mobilem jak nejlépe dovedu :-) Když zůstaneme v kontextu porovnání různých mobilních telefonů a jejich fotek – podívejte se, jistě snadno poznáte, které fotky jsou HTC 10 a které ze staršího HTC M8 ;-)

http://kacik.kvalitne.cz

RSS (komentáře k článku)