DxOMark mění testování fotoaparátů: HTC U11 a Google Pixel na prvním místě

dxomark hodnoceni htc google

Výsledky z testování společnosti DxOMark se často ukazují při oznámení telefonů. Výrobci hodnocení používají jako takovou obecnou ukázku toho, jak moc je fotoaparát v jejich telefonu dobrý. Nemusí se ale vždy jednat o zcela přesné měření, a to i třeba z toho důvodu, že DxOMark používal k měření způsoby z roku 2012. Za tu dobu ale ušly telefony dlouhou cestu a již bylo potřeba upravit test, podle kterých se budou určovat nejlepší fotomobily. S novým druhem měření se také pozměnil žebříček „nejlepších“ fotomobilů.

Společnost DxOMark nyní bude pořizovat 1 500 fotografií a 2 hodiny videí

Každé zařízení nyní projde podrobnějším testem, nafotí se více než 1 500 fotografií a natočí se 2 hodiny videí. Z těchto dat pak bude společnost analyzovat, jak moc dobře na tom fotoaparát v telefonech je. Nově se také bude testovat zoom, bokeh a další funkce.

DxOMark nove hodnoceni

Novým testem už prošlo také několik telefonů. V novém žebříčku je na prvním místě HTC U11 a Google Pixel, a to s 90 body. Google Pixel si tak polepšil o jeden bod. Dále se například otestovaly telefony iPhone 7 a 7 Plus, které obdržely hodnocení 85 respektive 88. Galaxy S6 Edge pak má po novém testování hodnocení 82.

Postupně budou přibývat nové telefony, a to i samozřejmě třeba Galaxy Note 8, LG V30, nebo třeba Huawei Mate 10.

Sledujete hodnocení fotoaparátů na stránce DxOMark?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)