Galaxy Note 8 první pohled: Nejdražší Samsung s Androidem

Galaxy Note 8 první pohled

Do redakce se dostala horká novinka a my pro vás máme první pohled na Galaxy Note 8. Jaký je nový telefon od Samsungu, který přišel po ne příliš populárním modelu Note 7?

Galaxy Note 8 první pohled

Nově představený telefon Samsung Galaxy Note8 vzbudil tradičně velkou pozornost, neboť se jedná v současné době o nejvybavenější telefon jihokorejského výrobce. Zároveň musí naplnit očekávání fanoušků řady Galaxy Note, kteří nebyli modelem Note 7 jistě nadšeni. První velkou překážkou může být cena Galaxy Note8, která se vyšplhala až na částku 27 tisíc korun. To je i na poměry společnosti Samsung slušně vysoká částka. Co za ni dostaneme?

V první řadě obrovský displej s úhlopříčkou 6,3″, který se pochlubí technologií SuperAMOLED, tenkými rámečky i tradičním zakřivením. Lákadlem je jistě i vysoké rozlišení QuadHD+, standardně ovšem telefon používá “jen” FullHD+ pro vyšší výdrž baterie. Vysoký výkon zajišťuje osmijádrový čip Exynos 8895, který je doplněn 6GB RAM pamětí a 64GB vnitřní pamětí s možností doplnění o paměťovou kartu. Novinkou je duální fotoaparát, který se objevil v telefonech značky Samsung vůbec poprvé. Chybět nemůže stylus S-Pen či voděodolná konstrukce.

Samsung Galaxy Note 8 – první pohled

Samsung Galaxy Note 8 - první pohled

Čtečka otisků prstů je znovu umístěna v zadní části, což některé zákazníky nepotěší. Opět není ve středu telefonu, ale mírně vyosena. Mezi fotoaparátem a čtečkou otisků je ovšem alespoň LED přisvětlení. Samsung láká i na skener oční duhovky. Konstrukce je zhotovena kombinací tvrzeného skla (Gorilla Glass 5) a kovového rámečku. Jak ukazuje i náš první pohled na Galaxy Note8, otisků bude na zádech opravdu dost.

Samsung Galaxy Note8

Samsung Galaxy Note8

7.5
  • Displej 6.3", 1440 x 2960 pixelů, Super AMOLED
  • Procesor Samsung Exynos 8895
  • RAM 6GB
  • Fotoaparát 12 MP
  • Baterie 3300 mAh
  • Cena od 21 990 Kč

Telefon Samsung Galaxy Note 8 nyní testujeme v redakci a již brzy se můžete těšit na plnohodnotnou recenzi.

Na co bychom se měli v recenzi zaměřit?

Za zapůjčení děkujeme společnosti Samsung.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)