TOPlist

Oficiálně: Kdy čekat HarmonyOS ve starších Huawei telefonech v ČR?

dostupnost HarmonyOS v mobilních telefonech v Česku

Jen pár hodin po očekávaném představení nového operačního systému od Huawei se opětovně rozjely spekulace o tom, do kterých zařízení toto prostředí zamíří. Převážnou část uživatelů přitom pochopitelně zajímá hlavně dostupnost HarmonyOS v mobilních telefonech, včetně těch na trhu v Česku. V tomto segmentu čínská firma trochu „lepí“ díru po nedostupných Google službách a aplikacích a snaží se urvat kousek trhu s mobilními operačními systémy pro sebe. Nutno říci, že podle prezentace velmi sebevědomě. Je logické, že ukázka funkcí nalákala nemalé množství zákazníků, nicméně společnost trochu přibržďuje některé zveřejněné informace.

Aktualizace na HarmonyOS Huawei

Seznamy zařízení, která mají údajně ještě letos tento nový systém dostat, totiž platí pouze pro Čínu. “ Musíme upřesnit informaci o aktualizaci starších telefonů Huawei na systém HarmonyOS. Již uvedené telefony Huawei v Česku (stejně jako jinde ve střední, východní a severní Evropě) se letos aktualizace na HarmonyOS nedočkají. Seznam zařízení, který převzala některá média, se týká pouze čínského trhu,“ vysvětlují v tiskové zprávě zástupci čínské firmy. Pokud jste tedy zjišťovali (i zpětnou) dostupnost HarmonyOS v mobilních telefonech Huawei v Česku, minimálně pro letošek si musíte nechat zajít chuť. Tedy alespoň oficiálně.

Ve kterém Huawei mobilu byste chtěli nový systém vyzkoušet?

Zdroj: TZ Huawei ČR

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)