TOPlist

Huawei odhalil nové hodinky Watch 3 s parádními novinkami

Huawei Watch 3 specifikace cena

Čínská společnost Huawei dnes v rámci globálního představování vlastního systému HarmonyOS a souvisejících produktů uvedla na trh také nové chytré hodinky. Nová série ponese jméno Watch 3 (čímž zmizí dřívější zkratka GT). Představená řada zaujme hned několika zajímavými novinkami. Jednou z nich jsou například nově vytvarované zaoblené ochranné sklíčko u klasické varianty nebo nové horní tlačítko, které reaguje jak na stisknutí, tak i na otáčení. Hodinky jsou přitom schopné dávat uživateli haptickou (vibrační) odezvu. Pokrok nastal i v případě některých snímačů. Společnost dnes odhalila u Huawei Watch 3 nejen specifikace a design, ale známá je také i cena. Hodinky budou dostupné v klasické a Pro variantě.

Specifikace a cena nových hodinek Huawei Watch 3

Řada Watch 3, řízená HarmonyOS, umožní provádět nebo přijímat telefonní hovory a poslouchat hudbu sdílením stejného telefonního čísla a datového tarifu se smartphonem díky eSIM (to bude ale podmíněno nabídkou operátora). Nový systém obecně slibuje mnohem efektivnější předávání informací mezi zařízeními. Co se týká zdravotní analýzy, tak určitě potěší například nový senzor, který je schopný měřit tělesnou teplotu. Hodinky umí také změřit glukózu a množství kyslíku v krvi. Pro sportovce a další pohybově aktivní uživatele je k dispozici 100 režimů cvičení. Nechybí detekce pádu a připomínání pitného režimu či doby pro braní léků.

Základní specifikace a novinky

 • 1,43″ displej
 • horní tlačítko s rotačním ovládáním
 • tělo
  • klasická varianta ocel 316L + standardní sklo
  • Pro varianta titan + safírové sklo + keramická záda
 • eSIM
 • reproduktor, mikrofon
 • haptická odezva
 • měření glukózy a okysličení krve
 • 100 aktivit

Na vylepšení se máme těšit i v případě výdrže. Ve smart módu, tedy s využitím většiny chytrých funkcí, vydrží model Pro 5 dní. Při extrémně dlouhé výdrži v úsporném režimu 21 dní. Klasická varianta nabízí výdrž baterie 3 dny v chytrém režimu a 14 dní v režimu úsporném. Cena nových Huawei hodinek byla stanovena na 2599 yuanů (cca 8500 Kč) za standardní model a 3299 yuanů (10 800 Kč) v případě varianty Pro. K přímému uvedení mimo jiné i do ČR dojde v červenci.

Který parametr vás na nových Huawei hodinkách zaujal nejvíc?

Zdroj: Huawei

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)