DJI Mavic Air: Malý a výkonný dron s podporou 4K rozlišení

dji mavic air

Společnost DJI představila nového drona, který se zařazuje přesně mezi kompaktního Sparka a trochu většího, výkonnějšího Mavic Pro. Novinka DJI Mavic Air se začíná prodávat již na konci ledna, pojďme se podívat na to, co si tato společnost připravila. 

Menší verze DJI Mavic Air v lecčems předčí i Mavic Pro 

Nový model je hodně podobný Mavicu Pro, každopádně nabízí trochu menší provozní dosah, a to cca 4 kilometry, Mavic Pro nabízí cca 7 kilometrů. Stejně tak má i mírně kratší letový čas, o zhruba 6 minut méně než Mavic Pro, ve výsledku tedy vydrží ve vzduchu 21 minut. To jsou ale omezení toho, že DJI Mavic Air je menší. Díky tomu je nový dron lépe přenositelný, podobně jako DJI Spark. Váží téměř o polovinu méně než Pro verze a nabízí nahrávání videa ve vyšším bitratu, Mavic Air zvládne až 100 Mbps.

Mavic AIR DETAILED REVIEW vs. Mavic Pro

Mavic AIR DETAILED REVIEW vs. Mavic Pro

Stejně tak zvládne natáčet video při rozlišení FullHD a 120 FPS, Mavic Pro umí pouze 96 FPS při tomto rozlišení. O několik kilometrů je novinka také rychlejší a má větší zorné pole. Senzory byly také vylepšeny. Takže jak jde vidět, nejedná se o horší variantu k Mavic Pro. Potěší i to, že Mavic Air je levnější, cena začíná na částce 799 dolarů, s DPH tak bude stát zhruba 20 tisíc. Mavic Pro u nás stojí cca 28 tisíc Kč. 

Jak se vám líbí nový dron DJI Mavic Air? 

Zdroj: androidpolice.com 

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)