Jak fotí ve dne a v noci Samsung Galaxy S10+ a Apple iPhone XS? Který dělá lepší snímky?

Fototest S10 Plus vs iPhone XS - denní i noční

V dnešním fototestu se zaměříme na fotomobily Samsung Galaxy S10 Plus a Apple iPhone XS. Oba telefony mají velice podobnou cenu i specifikace fotoaparátů. Tentokrát už půjde o kompletní test s denními i nočními fotografiemi. Který smartphone si podle vás v dnešním srovnání fotografií povede lépe?

Srovnání fotografií ze Samsung Galaxy S10 Plus a Apple iPhone XS

Recenzi na Samsung Galaxy S10 jsme pro vás připravili již dříve, a to včetně ukázkových fotografií. Až dnešní denní fototest nám umožnil srovnat nejnovější a nejlépe vybavený Galaxy S10+ s iPhone XS za všech situací. Nejprve se blíže podíváme na “es-desítku”. Ta nabízí hlavní fotoaparát s rozlišením 12 Mpx a proměnlivou clonou f1,5 až f2,4. Měli jsme možnost porovnat také optickou staiblizaci obrazu (OIS). Galaxy S10+ nabízí také portrétový 12Mpx a ultra širokoúhlý 16Mpx fotoaparát, ty ale nebyly v tomto testu zahrnuty. Telefon zvládá natáčet video až ve 4K při 60 snímcích za vteřinu.

Samsung Galaxy S10 Plus

Samsung Galaxy S10 Plus

1.0
 • Displej 6,4", 3040 x 1440 px, AMOLED
 • Procesor Exynos 9820
 • RAM 8/12 GB
 • Fotoaparát 12 + 12 +16 MP
 • Baterie 4 100 mAh
 • Cena od 25 999 Kč

Recenzi na Apple iPhone XS (za zapůjčení děkujeme společnosti Mobil Pohotovost) jsme pro vás rovněž připravili. Nejnovější telefon od Applu využívá duální fotoaparát. Oba fotoaparáty mají shodně 12 Mpx. Ten základní má světelnost f1,8 a druhý portrétový f2,4. iPhone XS zvládá natáčet video ve 4K s 60 FPS, stejně jako S10ka.

Apple iPhone XS

Apple iPhone XS

1.0
 • Displej 5,8", 2436 x 1125 pixelů, Super AMOLED
 • Procesor Apple A12 Bionic
 • RAM 4 GB
 • Fotoaparát 2x 12 MP
 • Cena od 29 990 Kč

Jaké nastavení telefonů jsme pro denní fototest použili?

Vzhledem k tomu, že převážná většina uživatelů telefon pouze vybalí z krabičky a s nastavením si nijak nedávají záležet. Stejným způsobem testování probíhalo i u nás. Díky tomu budete moci posoudit fotografie tak, jako byste je sami fotili. Telefony byly nastaveny do automatických režimů, pouze proběhla korekce nahrávání videa ve 4K rozlišení. Během focení jsme se maximálně snažili nastolit stejné podmínky pro Galaxy S10 a také iPhone XS. Fotky a videa byly tvořeny ze stejného místa a pod stejným úhlem.

Srovnání fotografií Samsung Galaxy S10 Plus a Apple iPhone XS

Na levé straně najdete fotografie z telefonů bez zvětšní a výřezu. Na pravé straně se nachází výřezy stejných snímků pro patrnější rozdíly v detailech.

Fotografie v plné kvalitě si můžete stáhnout do svého PC.

Fototest Samsung Galaxy S10 Plus vs Apple iPhone XS

Fototest Samsung Galaxy S10 Plus vs Apple iPhone XS

Závěrečné hodnocení nočního a denního fototestu Samsung Galaxy S10+ vs Apple iPhone XS

Mezi testovanými telefony Samsung Galaxy S10 Plus a Apple iPhone XS v nočním a denním fototestu nejsou patrné žádné zásadní rozdíly v kvalitě foto a video výstupu. Na první pohled je nejpatrnější rozdíl v podání barev. V případě iPhone XS jsou barvy neutrální. A to se subjektivně nemusí líbit každému. Galaxy S10+ sází na sytější barvy a na nočních snímcích si všimnete výraznější žluté až oranžové barvy.

U fotografií umí Galaxy S10+ pracovat s “přepaly”, které dokáže lépe kompenzovat. Je to dáno především pokročilejší technikou zpracování fotografie. Samotný čip fotoaparátu na tom nenese plnou zásluhu. Minimální rozdíly jsou i ve videu u denního fototestu. Až při bližším zkoumání si u iPhonu XS můžete všimnout mírně větších otřesů obrazu. Není to ale nic zásadního. Zmiňujeme to jen proto, že jinak rozdíly patrné prakticky nejsou. V našich očích jsou fotoaparáty vyrovnané a rozhodovali bychom čistě subjektivně. A to na základě toho, jak moc se nám líbí sytější barvy v podání Galaxy S10+ nebo spíše neutrálnější barvy u Apple iPhone XS.

Který telefon je na tom podle vás lépe?

Tomáš Očadlý
O Autorovi - Tomáš Očadlý

Tomáš se narodil jako hračička, odjakživa utrácel své těžce ušetřené peníze za geekoviny, takže smartphony a tablety ho nemohly minout. Systém Android si ho našel… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)