TOPlist

Cyanogen Inc. ukončuje svou činnost. Co bude s oblíbeným CyanogenMod?

Cyanogen Inc.

O problémech společnosti Cyanogen Inc. se vědělo již delší dobu. Spekulovalo se také o jejich konci. Jak se ukázalo před několika dny, spekulace se potvrdily a společnost ukončuje k 31. prosinci svou činnost. Co bude s oblíbenou ROM CyanogenMod?

Cyanogen Inc. končí, oblíbená ROM změní název

Ambiciozní cíl vytvořit lepší verzi Androidu nevyšel. Cyanogen OS vyvolal u výrobců telefonů vlažné reakce, a to například kvůli tomu, že se nechtěli zbavovat ekosystému Googlu. Moc tomu nepřispěly i neshody s partnery, jako třeba OnePlus, kde najdeme v první verzi právě Cyanogen OS, u dalších telefonů avšak OnePlus upustil od tohoto systému. Systému nepomohly ani různé změny s cenou, kdy se daly koupit jen jednotlivé moduly.

cyanogen blue hlavni

A právě pro Cyanogen OS přestávají vycházet nové aktualizace. Co se týče oblíbeného CyanogenModu, nezmění se toho zase tolik. Tým, který stojí za vývojem, oznámil, že nadále budou pokračovat ve vývoji. Nicméně změní se název na LineageOS. Více informací, jestli se ještě něco změní u komunitní ROM, bychom se měli dozvědět brzy, a to na oficiálních stránkách LineageOS, kde by v budoucnu mělo být vše důležité.

V reakci na oznámení přejmenování ROM na LineageOS, byly po několika hodinách vypnuty stránky cyanogenmod.com, odkud se daly třeba i stahovat nightly verze ROM. Naštěstí se k nim dá přistoupit přes archive.org, zanedlouho pak budou dostupné přes stránku Lineage OS.

Na další informace si tedy musíme ještě chvíli počkat. Konec společnosti Cyanogen Inc. přišel den před svátky, což není určitě ideální. Nicméně i tak stihl tým stojící za CyanogenMod rychle zareagovat a jak jde vidět podle aktivity na nových stránkách projektu, pracují i přes svátky, aby přechod proběhl co nejrychleji.

Překvapil vás konec společnosti Cyanogen Inc.?

Zdroje: androidauthority.com, lineageos.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)