Čtečky otisků prstů uvidíme příští rok všude

čtečky otisků prstů

Čtečky otisků prstů se postupem času rozšiřují mezi více a více chytrých telefonů. Není se tak čemu divit, když se příští rok na trhu objeví přes 70 % smartphonů právě s touto čtečkou.

Čtečky otisků prstů expandují

Čtečky otisků prstů nejsou žádnou žhavou novinkou. Setkáváme se s nimi naprosto běžně. Příští rok se počet telefonů s touto čtečkou díky cenové dostupnosti ještě zvýší. Udává se, že více než 70 % smartphonů bude vlastnit čtečku otisků prstů.

čtečky otisků prstů - graf zastoupení Celosvětové zastoupení telefonů s čtečkou otisků prstů

Technologie pokročila, ceny se snížily a čtečky se tak dostanou i mezi telefony nižší třídy. Čtečky otisků prstů jsou totiž stále spolehlivější a v tomto směru nemají konkurenci. V nejbližší době tedy nebudou nahrazeny například rozpoznáváním tváří.

Jednou z výhod je možnost platit pomocí vašeho otisku prstu ve službách Android Pay, nebo Samsung Pay. Větším počtem čteček otisků prstů se zrychlí i jejich vývoj. Ve snaze odlišit se od konkurence se tak můžeme těšit na nejrůznější provedení od čteček na přední straně, přes čtečky na zadní straně až po zabudování čtečky otisků prstů rovnou do displeje. Tato technologie se tak brzy stane neodlučitelnou součástí chytrých telefonů.

Máte telefon se čtečkou otisků prstů? Jak jste s ní spokojeni?

Zdroj: counterpointresearch.com

Jan Boháček
O Autorovi - Jan Boháček

Honzova cesta k Androidu byla vcelku rychlá. Vlastně si ho Android našel sám v podobě prvního telefonu Sony Xperia Mini Pro. Volnost, kterou tento systém… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)