TOPlist

Nový patent Xiaomi: Taková čtečka otisků tu ještě nebyla

Xiaomi patent boční čtečka otisků pod displejem

Čas od času na světlo světa prosákne technologický patent, u kterého je hodně na pováženou, jestli jeho autor myslí na opravdové využití, nebo jen bezpečné uložení do šuplíku a uchránění před konkurencí. Hodně extravagantní nápady se dají automaticky považovat za druhou variantu. Někdy se ale objeví i odvážné výkresy, u kterých si přece jen člověk řekne „tohle by možná mohli vyrábět“. Je to i tento případ? Společnosti Xiaomi byl na začátku června potvrzen patent, ve kterém je boční čtečka otisků prstů umístěná pod displejem.

Jak jste asi si správně odtušili, čínská firma si pohrává s myšlenkou, že by v některých případech zkombinovala dvě dosavadní praktiky pro práci s tímto senzorem. Běžně je k nalezení buď pod vrstvou obrazovky, nebo na pevném rámečku mobilu. Zmíněný patent od Xiaomi ale odhaluje myšlenku, že by boční čtečka otisků nemusela být nutně na „pasivním“ okraji přístroje, ale případně i pod displejem zahnutým přes hranu. Mohlo by klidně jít o zakřivený LCD IPS panel.

Na jakém místě má čtečku otisků váš mobil?

Zdroj: IGP

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)