Cortana beta ke stažení v Obchodě Play. Má to ale háček

cortana_ico

Již v květnu tohoto roku sliboval Microsoft uvolnění virtuální asistentky Cortana pro Android. Červencový únik instalačních balíčků pak zaznamenal mezi zvědavými uživateli značný ohlas (viz aktualita Cortana unikla. Vyzkoušejte hlasovou asistentku od Microsoftu již nyní). Později se objevila verze 1.0.0.204, která přišla s možností nahradit výchozí gesto tahem prstu od spodní hrany obrazovky pro spuštění Google Now (u nás známé jako Chytré karty Google) či dlouhým stiskem tlačítka Domů. Aplikace ale byla až dosud oficiálně dostupná pouze pro úzkou uzavřenou skupinu beta testerů.

Včera večer Microsoft oznámil, že uvolňuje svou aplikaci Cortana do Obchodu Play, odkud si ji může stáhnout kdokoli. Součástí jsou i standardní automatické aktualizace programu. Stále se ale zatím jedná jen o betaverzi, proto je nutné stát se před zahájením instalace beta testerem.

Zatím má být Cortana dostupná jen pro uživatele ze Spojených států, což můžeme potvrdit, neboť se nám ji nepovedlo nainstalovat ani na jedno z redakčních zařízení. Dle oficiálního blogu společnosti je ale plánováno rozšíření i do dalších zemí, nicméně Microsoft neuvádí žádný konkrétní časový rámec.

Jak funguje Cortana na Androidu?

Cortana funguje víceméně stejně, jako na nativním operačním systému Windows 10, na Androidu však prozatím nedisponuje schopností měnit různá nastavení zařízení pomocí hlasových příkazů, neumí otevírat aplikace, ani se neaktivuje slovy “Hey, Cortana!” Microsoft zdůrazňuje, že se stále jedná o beta verzi, že vždy naslouchá názorům a neustále zlepšuje uživatelskou zkušenost. Jinými slovy můžeme v blízké budoucnosti očekávat přidávání dalších funkcí.

Pokud si chcete udělat představu o tom, jak funguje Cortana na Androidu, podívejte se na pětiminutovou recenzi kolegů ze serveru Phandroid.

Hands-on with Cortana for Android

Hands-on with Cortana for Android

Cortana nabízí nejnovější zprávy, informace i počasí, sportovní výsledky, upomínky, tipy na restaurace a další. Skrze tlačítko v levém horním rohu lze vstoupit do sekce Cortana Notebook kde můžete upravovat nastavení a předvolby. Podívejme se nyní na několik příkladů, oč můžete virtuální hlasovou asistentku požádat:

  • Is it going to rain today?
  • Remind me to pick up the microphone in 30 minutes
  • Set the alarm for 7 AM
  • Send a text message to Daniel
  • Tell me a Joke
Cortana beta je ke stažení v Obchodě Play Cortana beta je ke stažení v Obchodě Play

Přihlásit se jako beta tester aplikace Cortana.

Zdroje: Phandroid, Android Police, Blog Windows, Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)