Menu

Cortana unikla. Vyzkoušejte hlasovou asistentku od Microsoftu již nyní

Před nedávnem oznámila americká společnost Microsoft, že se chystá znovu o něco více rozšířit pole své působnosti. To učiní tak, že poskytne svou hlasovou asistentku zvanou Cortana, která dostala jméno díky slavné herní sérii Halo, také uživatelům s operačním systémem Android. Ještě dříve, než došlo na oficiální uvedení aplikace do obchodu Google Play, však na internet unikl soubor, kterým můžeme již nyní Cortanu instalovat do našich zařízení. Díky tomu ji můžeme již nyní využívat stejně jako například službu Google Now. Hlasová asistentka Cortana nám totiž i v této rané fázi dovolí plánovat události, aktualizovat místní zprávy, informace o počasí a mnoho dalšího.

Hlasová asistentka Cortana

Hlasová asistentka CortanaSoubor s instalační aplikací umístil některý z uživatelů na Google Disk, odkud je také možno ji stáhnout. Pro řadu uživatelů je tato skutečnost jistě lákavá, neboť je obecně známo, že Cortana patří k tomu nejlepšímu, co doposud můžeme na poli hlasové asistence najít. Je však nutno si uvědomit, že se nejedná o oficiální distribuci od Microsoftu nebo někoho, kdo je s firmou nějakým způsobem spojen, a instalaci tak provádíme zcela na vlastní nebezpečí. Pokud tedy patříte mezi nedočkavce, kteří rádi porušují pravidla, můžete následovat odkaz níže a hlasovou asistentku Cortana si nainstalovat. Ačkoliv se jedná pouze o betaverzi aplikace, zdá se být poměrně stabilní, nenabízí však ani zdaleka to, co zvládne její plná verze. Můžeme tak očekávat, že finální verze nabídne o mnoho více funkcí. S jejím příchodem je také očekáván příchod funkce, kterou si hlasová asistentka od Microsoftu získala oblibu u mnoha uživatelů, a to sice vtípky. Smysl pro humor je totiž Cortaně poměrně vlastní a mnohdy se s ní dokážete dobře pobavit, neboť zvládá pohotově reagovat na nejrůznější všetečné otázky.

Aplikaci můžete stahovat zde z Disku Google. Znovu připomínáme, že se nejedná o oficiální verzi od společnosti Microsoft. Veškeré používání této aplikace, je tak na vlastní nebezpečí.

Zdroj: androidauthority.com.

 

Komentáře

Honza

Honza

20.7.2015 14:28

Už ji mám asi tři dny na telefonu. Bohužel toho moc neumí, ale snad se to časem zlepší :)

Libor Foltýnek

20.7.2015 14:28

Redakce: nechcete už konečně opravit přihlašování?
Ad článek: co čeština, asi nic?

Honza

Honza

20.7.2015 14:43

pobavila mě odpověď na otázku: Cortana, can you sing?

Mach4

Petr MišákAdministrátor 27

20.7.2015 15:07

Libor Foltýnek: Libore, ohledně přihlašování, hoď mi info. prosím na email, mrknu na to.

Patrik Čech

Patrik Čech

z aplikace
20.7.2015 17:50

Já sehnal Cortanu před třema dnima na apkmirror.com

Bugi

z aplikace
20.7.2015 22:46

Vtip od Cortany: Jak se říká bumerangu, který se nevrací? Tyčka.

Antonín Lubko

Antonín Lubko

21.7.2015 7:45

Sice dobrý, Ale Google NOW je pro mě nejlepší.

Tonda

SeppWinkler

SeppWinkler

21.7.2015 13:19

Tak neviem, dúfam, že bude lepšia ako Google Now, ktoré pre Slovákov a Čechov nezvláda nič. Fascinujú ma bombastické články v našich končinách o “prevratných” funkciách Google Now, ktoré vždy obsahujú informáciu typu “len angličtina”, alebo “len USA” atď. :(

androidek

z aplikace
21.7.2015 20:48

na Sony xperii M2 mi nefunguje hlasové ovládání – zřejmě chyba betaverze ale jinak fajn

Bugi

z aplikace
22.7.2015 10:47

Řeknu jí: “Tell me something about Ubuntu.” Napíše: “Tell me something about Window.” a zobrazí mi informace o Windows 10. 3x zopakuji se stejným výsledkem. Počtvrté už mi napíše jen “Boo. Boo. Boo. Boo.” a ukáže mi fotky psa Čau-čau.

RSS (komentáře k článku)