Cortana unikla. Vyzkoušejte hlasovou asistentku od Microsoftu již nyní

cortanahero

Před nedávnem oznámila americká společnost Microsoft, že se chystá znovu o něco více rozšířit pole své působnosti. To učiní tak, že poskytne svou hlasovou asistentku zvanou Cortana, která dostala jméno díky slavné herní sérii Halo, také uživatelům s operačním systémem Android. Ještě dříve, než došlo na oficiální uvedení aplikace do obchodu Google Play, však na internet unikl soubor, kterým můžeme již nyní Cortanu instalovat do našich zařízení. Díky tomu ji můžeme již nyní využívat stejně jako například službu Google Now. Hlasová asistentka Cortana nám totiž i v této rané fázi dovolí plánovat události, aktualizovat místní zprávy, informace o počasí a mnoho dalšího.

Hlasová asistentka Cortana

Hlasová asistentka CortanaSoubor s instalační aplikací umístil některý z uživatelů na Google Disk, odkud je také možno ji stáhnout. Pro řadu uživatelů je tato skutečnost jistě lákavá, neboť je obecně známo, že Cortana patří k tomu nejlepšímu, co doposud můžeme na poli hlasové asistence najít. Je však nutno si uvědomit, že se nejedná o oficiální distribuci od Microsoftu nebo někoho, kdo je s firmou nějakým způsobem spojen, a instalaci tak provádíme zcela na vlastní nebezpečí. Pokud tedy patříte mezi nedočkavce, kteří rádi porušují pravidla, můžete následovat odkaz níže a hlasovou asistentku Cortana si nainstalovat. Ačkoliv se jedná pouze o betaverzi aplikace, zdá se být poměrně stabilní, nenabízí však ani zdaleka to, co zvládne její plná verze. Můžeme tak očekávat, že finální verze nabídne o mnoho více funkcí. S jejím příchodem je také očekáván příchod funkce, kterou si hlasová asistentka od Microsoftu získala oblibu u mnoha uživatelů, a to sice vtípky. Smysl pro humor je totiž Cortaně poměrně vlastní a mnohdy se s ní dokážete dobře pobavit, neboť zvládá pohotově reagovat na nejrůznější všetečné otázky.

Aplikaci můžete stahovat zde z Disku Google. Znovu připomínáme, že se nejedná o oficiální verzi od společnosti Microsoft. Veškeré používání této aplikace, je tak na vlastní nebezpečí.

Zdroj: androidauthority.com.

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)