Command & Conquer: Rivals: mobilní RTS míří na naše telefony

Command & Conquer: Rivals: mobilní RTS míří na naše telefony

Po oznámení nejnovějšího dílka ze série Command & Conquer: Rivals nebyly reakce fanoušků zrovna pozitivní. Hra se nyní nachází v testovací verzi a sami se můžete zkusit přihlásit do testovacího programu a hru si vyzkoušet na vlastní kůži.

Command & Conquer: Rivals je možné vyzkoušet v testovací verzi

Série Command & Conquer patřila před lety na PC k těm nejpopulárnějším. Soumrak klasických strategiích se ale dotkl i jí. Poslední díl ze série se objevil už před dlouhými šesti lety. Letos se EA, jakožto vlastník práv, rozhodl sérii přenést na mobilní zařízení. Samozřejmě bylo uděláno mnoho kompromisů, ale individuální realtime kontrola jednotek zůstala. Může realtime strategie (sic zjednodušená) fungovat i na mobilních zařízeních?

Hra byla od začátku navržena, tak aby se na mobilních zařízeních dobře ovládala. Na první pohled vypadá trochu jako Clash of Clans, ale všechny jednotky můžou hráči individuálně ovládat. Ve hře se vždy střetnou dva hráči a jedna bitva je krátká, protože trvá v průměru 3-5 minut. Na miniaturních mapách mají hráči za úkol těžit suroviny a poté svést bitvu o kontrolu raketového sila, které je umístěno uprostřed mapy. Ten kdo zvládne udržet raketové silo nějakou dobu pod kontrolou, poté automaticky vystřelí raketu na nepřátelskou základnu. Ta přežije jen omezený počet zásahů. Kdo přijde o základnu prohrál. Ve hře se nacházejí dvě známé frakce – „hodní“ GDI (The Global Defense Initiative) a ti „špatní“ v podobě bratrstva Nod. Každá frakce nabídne několik velitelů s odlišnými schopnostmi.

Command and Conquer: Rivals – Official Reveal Trailer

Command and Conquer: Rivals – Official Reveal Trailer

Přihlásit do testovacího programu je možné na následujícím odkazu. Osobně jsem se přihlásil včera, přičemž mi bylo sděleno, že hru mám nainstalovat z Playstoru, kde pro mě bude dostupná v následujících hodinách. Zatím se tomu tak nestalo. Hra by měla být F2P, přičemž EA plánuje později zařadit mikrotransakce. Hra by měla oficiálně vyjít již 4. prosince.

Command & Conquer: Rivals™ PVP
Command & Conquer: Rivals™ PVP

Hráli jste nějaké předchozí díly ze série C&C? Vyzkoušíte i mobilní Command & Conquer: Rivals?

Zdroj: androidpolice.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)