Co je tablet LG V510? Možná připravovaný Nexus 8!

lgv510_ico

Asi před měsícem se na Internetu objevily informace o tabletu LG V510, o kterém se spekulovalo, že by se mohlo jednat o příští generaci Nexusu 10. Včera ale čínský web Weibo přinesl několik fotografií servisního manuálu k budoucí novince. Pokud nejsou tyto obrázky podvrhem, mohly by s ohledem na podobnost s LG G Pad 8.3 dokazovat, že LG V510 bude chystaný Google Nexus 8.

Podle manuálu totiž bude LG V510 disponovat 8,3” obrazovkou s rozlišením 1920 x 1200 obrazových bodů (Full HD), 5 Mpx fotoaparátem a 1,3 Mpx přední kamerou. Zařízení má mít 2 GB operační paměti, 16 GB interní úložiště a baterii s kapacitou 4600 mAh. Velikost tabletu je 216,8 x 126,5 x 8,3 mm (přesně jako LG G Pad 8.3). Možné nadšení ale poněkud kalí fakt, že v příručce pro LG V510 se nikde nevyskytuje slovo Nexus, takže další variantou je, že se jedná o regionální verzi LG G Pad 8.3.

Původně se očekávalo, že druhá generace Nexusu 10 přijde na trh společně s Nexusem 5, což se – jak patrně víte – nestalo. Některé zahraniční zdroje se nyní přiklánějí k verzi, že Nexus 10 byl Googlem odsunut na pomyslnou vedlejší kolej a nedočkáme se ho dříve než na podzim příštího roku, pokud vůbec. Pravděpodobnou příčinou, proč desetipalcový tablet není pro Google prioritou, je prostý fakt, že Nexus 10 ani zdaleka nebyl tak komerčně úspěšný jako Nexus 7.

Jedním z důvodů je relativně malý počet aplikací optimalizovaných pro tablety (ostatně Google se nyní snaží přinutit vývojáře, aby optimalizovali své aplikace pro zařízení s větším displejem), dalším pak pochopitelně vyšší cenová hladina. Redaktor serveru Android Headlines Lucian Armasu přidává také domněnku, že 10″ tablet je primárně určen k použití na šířku, což s ohledem na jeho velikost a poměr stran není pro zákazníky pohodlné.

Nadějí je Android 5.0, který by mohl přinést podporu práce ve více oknech současně, což by byla doslova živná půda pro větší displeje. S příznivější odezvou by se také mohly setkat desetipalcové tablety s poměrem stran 4:3 nebo 3:2 (jako Chromebook Pixel).

Zdroje: Mobil Telefon a Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (3)