Energie chytře: AENO má chytré topení, které prý ušetří až 50 % nákladů

chytré topení AENO

Společnost AENO uvedla na český trh nové chytré topení, které se chlubí velkou úsporou elektrické energie mimo jiné díky tomu, že kombinuje infračervený a konvekční způsob ohřevu. V porovnání s klasickými druhy topení (zmíněny jsou ventilátor, konvekce, panel, lampa, baterie, olej a minibox) má úspora činit údajně až 50 %. Zařízení s minimalistickým designem nese označení GH1S či GH2S, která reprezentují bílé či černé provedení.

Vlastnosti topného panelu Aeno GH1S a GH2S

  • Příkon pouze 700 W pro místnosti do 30 m 2
  • Úhel vyzařování až 300° (v závislosti na místě instalace)
  • Šetrný pohotovostní režim max. 2 W
  • Ovládání přes aplikaci AENO s monitoringem spotřeby
  • Podpora hlasových asistentů Amazon Alexa a Google Assistant
  • Instalace na podlahu (vodorovně) i na stěnu (vodorovně i svisle)
  • Kompletní montážní sada v balení

AENO Premium Eco Smart Heater

AENO Premium Eco Smart Heater

Nové AENO topení je vhodné pro vytápění místností do 30 m 2 . Při běžném provozu topení využívá méně než 700 W výkonu. Jakmile je místnost vyhřátá na nastavenou teplotu (komfortní teplota je přibližně 22–24 °C), topení se automaticky vypne, čímž nedochází k plýtvání elektrickou energií.

AENO
AENO

Uživatel může topení ovládat odkudkoli pomocí aplikace AENO, která zná i češtinu. V nabídce jsou například: zapnutí/vypnutí, nastavení teploty v místnosti, vytvoření časového plánu vytápění, vytváření scénářů s více zapnutými/vypnutými topeními nebo sledování spotřeby energie. Novinka od AENO je již k dispozici u několika českých prodejců. Stojí 6 200 Kč.

Jaké chytré prvky máte doma pro úsporu energie?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)