TOPlist

6 tipů na chytré hodinky jako vánoční dárek do 13 000 Kč

chytré hodinky dárek do 13 000 Kč

Nááróódil se… třetí díl našich tipů na chytré hodinky jako dárek pod stromeček. Pokud právě pro někoho hledáte ty správné a současně pro jejich pořízení máte finanční strop někde u třinácti tisíc korun, jste na správném místě. Máme pro vás další redakční výběr šesti konkrétních modelů. Můžete mrknout i na starší s horními hranicemi 6 000 Kč a 9 000 Kč. Kdybyste si nebyli jistí, jaké parametry je u hodinek dobré posuzovat, určitě mrkněte do našeho aktuálního rádce pro obecný výběr smart watch.

Jak jsme vybírali?

Výběr je kombinací oblíbenosti produktů na Heuréka.cz, preferencí redaktora a cenové dostupnosti ve zvolené hladině. U některých hodinek je možné pořídit také alternativní verzi pro ženy či muže. Pro vyváženost jsme dali prostor šesti různým značkám. S ohledem na zaměření našeho webu v seznamu chybí Apple Watch, nicméně i ty pochopitelně patří k úplně nejoblíbenějším.

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm LTE

Ano, do třetice se v těchto tipech objevuje nejnovější zástupce série Galaxy Watch. Tentokrát jak v největším designovém provedení a s otočnou ovládací lunetou, tak navíc i se „slotem“ na eSIM a tedy i podporou pro připojení k LTE síti.

Zbylé specifikace jsou jinak úplně stejné jako u modelu bez této konektivity. Nový majitel se tedy může těšit třeba na systém WearOS s možností snadné instalace aplikací z Obchodu Play, podporu placení přes Google Pay či měření krevního tlaku a skrze EKG. Mají také zabudovaný reproduktor s mikrofonem, takže skrze ně můžete úplně nezávisle volat. Běžnou Classic variantu jsme testovali.

Garmin Legacy Hero Series

V této cenové kategorii se nachází hned několik zajímavých modelů od populární a velmi kvalitní značky Garmin. My jsme nakonec vybrali „hrdinskou“ sérii Legacy, ve které můžete obdarovaného potěšit jednou z variant s vizuálním zpracováním ve stylu konkrétního akčního hrdiny (či padouchem) z hollywoodských trháků. Na výběr jsou kupříkladu Captain Marvel, Captain America alias First Avenger nebo třeba Darth Vader či Rey ze Star Wars.

Podle pohlaví dané postavy se také jedná o pánské či dámské hodinky (tedy varianty s 1,1″ nebo 1,3″ displejem), které se liší velikostí a také kapacitou baterie. Ani v jedněch nechybí například monitoring stresu a spánku, hudební přehrávač, možnost bezkontaktního placení nebo režim pro intervalový trénink.

Huawei Watch 3 Pro Elite (Titanium)

Ani tato řada hodinek není v našem výběru úplně poprvé. Jde o druhé nejnovější modely firmy Huawei (novější a momentálně přicházející jsou Watch GT 3) a v tomto případě je řeč o variantě Elite s designovým označením Titanium. Ta se od svých „chudších“ sourozenců liší prémiovým zpracováním z tohoto kovu.

Variantu Pro Classic s koženým řemínkem, která kromě konstrukce sdílí s Elite modelem všechny ostatní parametry, jsme nedávno testovali.

Polar Vantage V2

Opravdový sportovní všeuměl od firmy Polar. Soustředí se na běžecký výkon a zátěžové testy. Chlubí se také velmi precizním měřením tepové frekvence a přesným určováním polohy. Například od podobně drahé varianty GRIT X PRO se přitom liší elegantnějším designem pro běžné nošení.

Při navigaci terénem dokáží ukázat třeba i detaily o převýšení a přitom umí ovládat hudbu nebo řešit notifikace z aplikací. Veškerá chytrost se nicméně přiklání spíš na stranu sportování a analýz.

Wahoo Elmnt Rival

Pro české zákazníky možná neznámá značka, která je ovšem minimálně v USA známá pro výrobu všemožného sportovního vybavení. Mezi přednosti jejích jediných hodinek je mimo jiné standard ANT+ pro připojení dalšího měřicího vybavení.

Podporují také propojení s populární aplikací Strava, mají keramické tělo a v režimu běžných chytrých hodinek (bez vytížení GPS) vydrží až 14 dní.

Michael Kors Gen 6 Bradshaw

Druhý zástupce této značky v našich výběrech. Pochopitelně o něco kvalitnější a luxusnější než posledně. I když hlavně z pohledu na hodinky jako na šperk než na co nejvíc chytré zařízení.

I tak se bavíme o zařízení se špičkovým procesorem 4100+, podporou Google Pay, vodotěsností nebo měřením SpO2. Jen ta výdrž (prý 24 hodin) by mohla být lepší. Podobnou ale mají i hodinky od Samsungu, abychom byli spravedliví.

Které další chytré hodinky byste zařadili do výběru a proč?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)