Menu

Velký únik z Googlu: Na internet se dostaly chystané novinky

Google musí v těchto hodinách řešit nepříjemný problém. Na internety se totiž dostaly chystané novinky, které se měli oficiálně představit 4. října. Už dnes známe detaily i Pixel 2 telefonech, novém Pixel Chromebooku, ale také třeba levnější verzi Google Home reproduktoru nebo vylepšeném VR headsetu Daydream.

Chystane novinky Googlu – Obsah článku

Pixel 2 telefony se budou hodně lišit

První Pixel telefony byly v podstatě stejné, akorát se lišily několika detaily a velikostí. To se ale u druhé generace má změnit. Jde to vidět i například na tom, že klasickou verzi Pixel 2 vyrábí HTC a Pixel 2 XL pak má na starost LG.

Menší verze Pixel 2 bude dostupná v modré, černé a bílé barvě. Použitý procesor bude pravděpodobně Snapdragon 835. Cenově na tom bude velmi podobně jako model z minulého roku. Verze se 64GB má stát 649 dolarů, tedy úplně stejně jako první Pixel s 32GB úložištěm. Cena v Česku pak bude zhruba 19 tisíc korun. Větší verze se 128GB úložištěm pak má stát 749 dolarů, v Česku velmi pravděpodobně půjde cena k 25 tisícům.

Pak zde máme Pixel 2 XL, který má být dostupný ve dvou barvách, bílé a černé. Procesor bude velmi pravděpodobně také Snapdragon 835. Cena tohoto telefonu jde ale výrazně nahoru, oproti menšímu modelu. Zatím se přesně neví, co všechno bude jinak ve větším modelu. Jednu věc ale víme poměrně dost dlouhou dobu. Pixel 2 XL má mít displej s minimálními rámečky, podobně jako například nové Samsung Galaxy telefony, LG G6 či Xiaomi Mi Mix 2.

V základní verzi se 64GB úložištěm se má dát telefon koupit za 849 dolarů, vzhledem k tomu, že v Česku se pravděpodobně opět nebude oficiálně prodávat, tak cena se dostane k hranici 30 tisíc Kč. Verze se 128GB úložištěm má pak být naceněna dokonce na 949 dolarů, zde už to vidíme, že se přesáhne hranice 30 tisíc korun. V podstatě Pixel 2 XL bude přímá konkurence nového Apple iPhone X, a to i po cenové stránce.

Nový chromebook Google Pixelbook nebude levnou záležitostí

O tom, že Google chystá nový prémiový chromebook už jsme psali před několika týdny. Nyní můžeme vidět první detaily. A to například název, ten je Google Pixelbook. Dává to smysl, v podstatě jde o spojení názvu prémiových Google produktů s chromebookem. Cenově na tom bude velmi podobně jako dva předchozí chromebooky od Googlu. Největší novinkou má být to, že se dá složit do tablet módu, ve kterém se využije stylus.

Google Pixelbook chromebook

Chromebook Google Pixelbook

Dostupný má být ve stříbrné barvě a ve třech různých verzích. Nejlevnější verze se 128GB úložištěm má stát 1 199 dolarů, nejdražší pak bude verze se 512GB úložištěm, která vyjde na 1 749 dolarů. To není málo, vzhledem k ceně těchto modelů a rozšířenosti chromebooků v Česku, se ale nedá očekávat, že by jej české obchody importovali k nám.

Google Home Mini může být hitem

Amazon momentálně drtí Google na poli chytrých reproduktorů, a to hlavně díky tomu, že nabízí i levnější verzi. Google se po téměř ročním zpoždění má vrátit do hry, a to s Google Home Mini, ten je značně zmenšenou verzí chytrého reproduktoru Google Home, a hlavně je také levnější. Jeho cena má být jen 49 dolarů. To je o něco málo více než kolik se zaplatí za Google Chromecast, ten se v Česku prodává za zhruba tisíc korun. Cenu nového reproduktoru od Googlu tedy očekáváme kolem částky 1 500 Kč.

Nový Google Home Mini bude dostupný v několika barevných variantách, nebudou chybět ani čtyři diody, podle kterých se dá poznat, jestli reproduktor zrovna poslouchá příkazy. O “chytrost” se stará Google Assistant, který ale prozatím oficiálně neumí česky.

Nezapomnělo se ani na virtuální realitu

Virtuální realita stále neřekla své hlavní slovo, stále se vyrábí nové a nové headsety. Virtuální realitě pro mobilní telefony momentálně vládne Samsung a Oculus s headsetem Gear VR. To bude chtít Google změnit. A třeba rovnou s novou verzí headsetu Daydream. Ten má mírně odlišný design a také cena se zvýší o zhruba 500 Kč. To velmi pravděpodobně znamená, že Google připravuje vylepšení. Na detailní informace si budeme muset počkat až do 4. října, kdy všechny tyto chystané novinky Google představí.

google daydream 2 vr headset

Nový headset pro virtuální realitu Google Daydream

Mezi chystané novinky se dají také zařadit sluchátka s Asistentem Google

Tato informace už nepatří mezi dnešní únik informací. Nicméně už před několika týdny jsme psali o tom, že Google chystá vlastní sluchátka, která budou podporovat Asistenta Google. O nich zatím mnoho informací nemáme. Každopádně to vypadá, že asistent se dostane i do sluchátek třetích stran. Před několika dny se totiž na internet dostaly fotky krabic sluchátek značky Bose. Ty v sobě mají integrovaný chytrý asistent od Googlu. Je dost možné, že o nich uslyšíme také na akci 4. října.

Na které chystané novinky od Googlu se těšíte nejvíce?

Zdroj: droid-life.com

 

Komentáře

SeppWinkler

SeppWinkler 11

20.9.2017 11:46

Veľký únik, alebo veľká reklama? :)

mercenary

20.9.2017 11:57

To se asi zbláznili za tu cenu, kolik pak jich prodají.

Karboxilas

20.9.2017 12:19

1750 $ za Chrombook? Kdo to za takovou cenu koupí?

Roberto_ceco

Bobika 2

20.9.2017 13:31

Je vidět, že Google má příjmy úplně z něčeho jiného. V posledních letech to na mě působí, že ztratil kontakt s realitou a potřeby uživatelů ho moc netankuji. Zarezava, ci dal nevyvíjí funkční služby a místo toho spouští jejich fragmenty, které jsou pro naprostou většinu populace nepoužitelné. To samé v oblasti HW, všude čteme, co vše Google nevyvíjí, ale ve výsledku skutek utek. Vždyť jejich reklama se zobrazí na všem, co má displej, tak co řešit..

Cloner

20.9.2017 13:35

Chrombook a taková pálka? To se chce rovnat s Mac(em) ne? Třeba to bude mít stejný nebo dokonce lepší výkon než Mac :D Ale to pochybuji.

inkvizition

20.9.2017 16:13

To jsem opravdu hodně zvědav, co LG za těch 30k dodá… vzhledem k tomu, že jejich vlajkové lodě obvykle začínají na poloviční ceně… Nicméně nevšiml jsem si, že by se Pixely staly komerčním trhákem a zvýšením ceny se to asi jentak nezlepší. Někde jsem četl, že se první generace prodalo v řádů statisíců za celý rok, jiní výrobci mají podobná čísla v první den předprodeje…

Jackal

20.9.2017 16:19

Same p..winy. Google uz by sa mal zobudit zo sna na to aka su obrovska korporacia …

Pepapa

20.9.2017 16:42

Ahoj Pixel je fakt skvělý telefon, mluvím o první generaci, ale ta cena je nesmyslná , obhajovat to neomezeným úložištěm fotek a umělou inteligencí ( která po pár měsících fungovala na většině telefonech)je blbost . Chybí
tomu takzvaný wow efekt maximální cena “vlajkových lodí” cca 15000 Kč nad už jsou to vyhozené peníze to je můj názor.

Zarel

Zarel 0

20.9.2017 20:42

Já s tebou souhlasím. Podle mě je to možná nejlepší telefon s androidem. Ale ta dostupnost a cena to zabíjí.
Česká Republika prostě není zajímavá. Smutné je,že často i Slovensko je na tom lépe možná kvůli euru ?

RSS (komentáře k článku)