CarrGenie dodá vašemu autu plnohodnotný Android i bezdrátové Android Auto

Carrgenie

Systém Android Auto je tu s námi sice již nějaký pátek, jeho bezdrátová varianta je však stále výsadou nejnovějších modelů aut a to ještě spíše těch dražších. I proto vzniklo již několik chytrých krabiček, které umožní bezdrátovou projekci Android Auto i vozidlům, které podporují pouze jeho drátovou verzi. CarrGenie jde však ještě dál a vyjma bezdrátové konektivity nabízí i zabudovaný plnohodnotný Android.

CarrGenie udělá z infotaimantu vašeho auta Android tablet

Adaptér se objevil na Kickstarteru a jak se zdá, má zaděláno na slušný úspěch. V době psaní tohoto článku má tento “bezdrátový adaptér na steroidech” prostřednictvím kampaně vybráno již přes 380 tisíc dolarů. V první řadě ale musíme zmínit, že v rámci kampaně můžete zakoupit dva modely tohoto adaptéru. Prvním je Standard za 69$ (cca 1700 Kč) sloužící výhradně jako bezdrátový adaptér pro Android Auto a Apple CarPlay. O poznání zajímavější je pak CarrGenie Pro za 89$ (cca 2200 Kč), který vedle bezdrátového Android Auta a Apple CarPlay obsahuje také hardware, na kterém běží plnohodnotný Android 11. Jako doplněk si pak můžete pořídit také dálkové ovládání za 10$.

Now on Kickstarter: Carrgenie: Redefined Wireless Carplay & Android Auto Adapter

Now on Kickstarter: Carrgenie: Redefined Wireless Carplay & Android Auto Adapter

Zpět ale ke k Pro modelu. Ten v sobě obsahuje vcelku běžný hardware v podobě čipsetu Qualcomm Snapdragon 450, 4 GB RAM, 64GB úložiště, Bluetooth 5.0 či dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac. Dokonce zde nalezneme i slot na microSD do velikosti až 128 GB a na SIM. Na 5G musíte vzhledem k danému hardwaru zapomenout, 4G konektivita však nechybí a nezapomnělo se ani na geolokační služby v podobě GPS, GLONASS a BeiDou. Tato krabička pak může posloužit také jako mobilní hotspot pro cestující. Tím hlavním co však nabízí je prakticky plnohodnotný systém Android 11 s upraveným rozhraním.

Carrgenie

Díky tomu lze na obrazovce vašeho auta spustit v podstatě jakoukoli navigaci či přehrávač hudby. Samozřejmostí je pak možnost neustálého připojení smartphonu, například pro telefonní hovory či využití hlasových asistentů Googlu i Applu. Na displeji infotaimentu vašeho automobilu pak můžete bez potíží přehrávat třeba videa z YouTube či filmy ze streamovací platformy či vložené SD karty. Jak ale ukazují sami tvůrci, fungovat zde klidně mohou i hry. Je pak ale na zodpovědnosti každého řidiče, aby tyto možnosti zábavy využíval jen v zaparkovaném vozidle.

Carrgenie funkce

Seznam kompatibilních vozidel sice tvůrci nedodali, tvrdí však, že svůj výtvor testovali na širokém spektru automobilů podporujících Android Auto a všude fungoval bezproblémově. Zároveň také proklamují funkčnost adaptéru s tlačítky na volantu či jinými hardwarovými ovládacími prvky ve vašem voze. V neposlední řadě pak ještě zmiňme, že mysleli také na optimalizaci a jejich adaptér má spotřebovávat jen minimum energie a nemělo by u něj hrozit ani přehřívání.

Líbil by se vám takovýto adaptér i ve vašem autě?

Zdroj: Kickstarter.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)