Brýle pro virtuální realitu View-Master míří na trh. Chtějí konkurovat hlavně cenou

Brýle-View-Master

Mattel, veleznámý výrobce hraček, se pouští do nového odvětví – do virtuální reality. Na český trh se již v srpnu chystají brýle View-Master, které chtějí konkurovat ostatním řešením hlavně nízkou cenou a bonusem rozšířené reality.

Brýle pro virtuální realitu View-Master: Nižší cena a rozšířená realita

Společnost Mattel nezastírá, že cílovou skupinou budou především děti, a to díky použitým materiálům již od 7 let. Brýle View-Master představují plastovou alternativu ke Google CardBoard, k běhu je tedy stále nezbytný mobilní telefon.

Nic nového pod sluncem, říkáte si? A skutečně ne – Mattel chce ovšem konkurovat dobrým poměrem cena/výkon a speciálními kotouči, které si člověk položí na rovný povrch a zprostředkují mu rozšířenou realitu. Měli jsme možnost vyzkoušet například divočinu, k dispozici ale bude více kotoučů – Vesmír, Podmořský svět či třeba Dinosauři.

Brýle-View-Master

Brýle jsou kompatibilní se všemi telefony s úhlopříčkou displeje 4-6 palců, v balení nalezne každý také speciální adaptér pro iPhone 5. View-Master nabídnou ovládací tlačítko na straně brýlí, kterým lze ovládat některé aplikace. Na druhou stranu chybí pásek přes hlavu – brýle je tedy nutno držet stále rukou. Vysvětlení je prosté – Mattel nechce, aby uživatelé používali brýle příliš dlouho v kuse. Výrobce hraček sází především na vzdělávací a zábavné aplikace – děti se učí, aniž by o tom věděly.

Dočkáme se až v srpnu v českých a slovenských obchodech

Mattel si dává na čas a brýle View-Master se na trh dostanou až v srpnu. K dispozici by pak měly být jak na internetu, tak i přímo v kamenných obchodech s hračkami. Důležitá bude cena, která bohužel ještě není vyčíslena. Jisté je jen to, že nepřesáhne hranici 1000 Kč.

Mají brýle šanci uspět? To bude záležet na mnoha faktorech – zejména pak ceně. Z našeho pohledu nepřináší nic moc nového, převratně na nás nepůsobilo zpracování ani rozšířená realita. Je ovšem pravdou, že Mattel by mohl vhodně zacílit především na děti, kde by uspět mohl.

Líbí se vám brýle View-Master od Mattela? Myslíte si, že mají šanci uspět?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)