TOPlist

Pokročilá virtuální realita HTC Vive jde na trh. Známe cenu a požadavky na PC

htc vive pre ces 2016

Před pár dny představila společnost HTC ve spolupráci s Valve konečnou verzi virtuální reality HTC Vive s rozhraním SteamVR. Společnosti pak také představily technologii Vive Phone Services, která standardy virtuální reality posouvá ještě o něco dále.

HTC Vive ještě prošel úpravami

Vive Phone Services je průsečíkem mezi realitou a virtuálním světem. Technologie totiž dokáže interagovat s oběma realitama zároveň. I když máte na očích a uších brýle virtuální reality, můžete být informování o příchozích hovorech, vidět zmeškané hovory či třeba reagovat na SMS, zkontrolovat kalendář atd. A to vše, aniž byste museli virtuální realitu sundat z hlavy.

Konečná vizuální podoba HTC Vive se dočkala jen drobných, spíše ergonomických úprav. Upraveny byly například popruhy, které drží brýle na hlavě, a to tak, aby stabilita brýlí během hraní byla co nejlepší. Vylepšené jsou i displeje, které nyní prohlubují pocit vtažení do virtuálního světa. Samotný design pak vychází z inovací Vive Pre pro vývojáře. K tomu se pak vážou zcela nové bezdrátové ovladače s haptickou odezvou a dvoukrokovými tlačítky. Novinkou je také čelně mířící kamera, která promítá realitu do virtuálního světa.

htc-vive-product-1

V základnám balení pak najdete zdarma přibalené dvě hry, Job Simulator: The 2050 Archives od společnosti Owlchemy Labs a Fantastic Contraption od společnosti Northway Games. Kromě samotného HMD (brýlí – Head-mounted display) bude balení obsahovat i dva zmíněné bezdrátové ovladače a dvojici pohybových senzorů – HTC Vive vám umožní chodit po místnosti a přenášet váš pohyb do virtuální reality.

HTC Vive prý ale není jen o hrách. HTC již nyní údajně pracuje se spoustou vývojářů na obsahu, který kromě zábavy nabídne i vzdělávací, umělecké nebo pracovní nástroje.

Dostupnost

HTC Vive určené koncovým zákazníkům bude možné předobjednávat od 29. února. Samotný komerční prodej pak začne 1. dubna. Nyní vás jistě zajímá ještě cena. Ta byla stanovena na 799 USD pro trh Spojených Států. Na oficiální dostupnost na českém trhu a cenu určenou pro něj si ale budeme muset počkat. Jak si ale můžeme snadno spočítat, pod 20 000 Kč to rozhodně nebude.

Utáhne mi to počítač?

Zda je váš počítač dostatečně výkonný si můžete poměrně snadno ověřit. Valve totiž vyrobilo poměrně obsáhlý benchmark, který váš počítač důkladně otestuje a potřebnou zátěž na něm vyzkouší. Benchmark si můžete stáhnout z obchodu Steam.

Zdroj: TZ

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)