Menu

Aplikace Milk VR: Virtuální realita i bez headsetu

Pokud si chcete pořídit takový telefon, který vám dokáže pohodlně zobrazit VR obsah, a nějaký lepší headset, než jen Google Cardboard, budete si muset připravit pořádný obnos peněz. Zážitek z virtuální reality jde v telefonu nebo tabletu přenést i ekonomičtějším způsobem, než jen s VR headsetem. Nejčastěji se setkáme s 360° videi na YouTube, která se dají přehrávat i bez headsetu. Pokud nemáte aplikaci Google Cardboard, což většinou znamená, že nemáte ani headset, tak se video spustí na obrazovce telefonu a můžete se na něj dívat, i když vnímáte své okolí. Potom není zážitek z videa tak ohromující, protože otáčíte celým tělem a ne jen hlavou, ale pro občasné použití to stačí. Samsung má s virtuální realitou mnoho zkušeností, a tak se rozhodl vytvořit aplikaci Milk VR, která bude dělat to samé jako YouTube s 360° videi, tedy přehrávat je jak v headsetu, tak i bez něj.

Milk VR jen pro vyvolené

Aplikace pojmenovaná Milk VR vám umožní sledovat Samsungem nahraná 360° videa s headsetem, bez něj, nebo si je stáhnout pro pozdější zhlédnutí, když zrovna headset nemáte po ruce. Pro nejlepší zážitek Samsung doporučuje zakoupit Gear VR, které rozhodně levné není, ale to vývoj aplikace asi taky nebyl. Mezi velkou nevýhodu patří omezený počet modelů, na něž se dá aplikace nainstalovat. Jedná se o modely Samsung Galaxy S7, S7 Edge, Note 5, S6, S6 Edge a S6 Edge+. Aplikace je zdarma a zatím si ji stihlo stáhnout jen něco málo přes 1000 zájemců.

Samsung Milk VR

Zdroj: Androidpolice.com.

 

Komentáře

František Očenáš

z aplikace
18.4.2016 10:54

mám Note4 a gear vr ale milk není pro nikoho mimo Ameriku. ….. ( da se stáhnout jenom pomocí holá VPN a podobně když si do oculus store nastavíte location US)

František Očenáš

z aplikace
18.4.2016 11:20

omlouvám se. …koukám do mého aktualizovaného oculus store a je tam i Milk vr :-)

Miquel

z aplikace
19.4.2016 7:26

chci se jen zeptar. V clanku na obrazku dole je v telefonu cocpit. Vypada to jako Flight simulator z PC. Je to tak? Nebo co to je a pripadne jak to dostat do mobilu. Mam S7 Edge. Dekuji.

RSS (komentáře k článku)