Booking Now: Jak zachránit dovolenou dvěma klepnutími v aplikaci?

booking_now_ico

Booking.com – jeden z největších portálů, orientujících se na rezervaci hotelů – vydal v noci na dnešek novou aplikaci pro Android nazvanou Booking Now. Program se zaměřuje na rychlou rezervaci ubytování na poslední chvíli, přičemž při výběru bere v potaz aktuální polohu a preference uživatele. Hlavní designér Booking.com Stuart Frisby vydání nové aplikace vysvětlil tak, že téměř polovina rezervací provedených 48 hodin před ubytováním je prováděna z mobilních zařízení. Proto provozovatel reaguje na poptávku vydáním zjednodušené verze svého programu, který byl pro iOS a Apple Watch vydán již v loňském roce.

V oficiálním popisku v Obchodě Play je program prezentován následovně: “Booking Now využívá inovativní systém řazení, který je přizpůsoben Vašim potřebám a na jehož základě se Vám zobrazí nejvhodnější dostupné ubytování ve Vašem aktuálním okolí. Pomocí Booking Now si určitě vyberete z více než půl milionu hotelů, vil, apartmánů a Bed & Breakfast v momentě, kdy to budete nejvíce potřebovat.”

Jako zásadní vlastnosti a funkce jsou pak jmenovány:

  • Už se nemusíte proklikávat přes množství matoucích stránek v aplikaci! Booking Now Vám nabízí personalizované vyhledávání na jedné stránce.
  • Protože aplikace používá Vaši aktuální polohu, zobrazí se Vám pouze ubytování, která jsou od Vás vzdálena jen několik minut.
  • Bezprostřední přístup k našim nejlepším nabídkám.
  • Navigace až k ubytování.
  • Přístup k více než 41 milionům ověřených hodnocení.
  • Nonstop zákaznický servis.
  • Potvrzení rezervace máte k dispozici offline, takže ušetříte za zbytečné poplatky za transfer dat.

https://www.youtube.com/watch?v=86K7VVDZdhk

Jak funguje Booking Now v praxi?

Aplikace se po spuštění, s jakým rozpočtem na ubytování může počítat, na počet hostů a požadované vybavení (Wi-Fi, snídaně, nekuřácké pokoje, parkování, restaurace, recepce 24/7). Následně nabídne přehled hotelů dle zadaných parametrů s vyobrazením jejich polohy v mapě. Listováním může uživatel prohlížet jednotlivé nabídky, povytažením lišty zobrazí podrobnosti, případně provede rezervaci.

Booking Now vstupuje do silně konkurenčního prostředí, kde působí například Hotel Tonight, Priceline a Airbnb, nabízející “last minute” nabídky hotelů, ale Booking.com doufá, že se prosadí díky své věrné uživatelské základně.

Dodejme, že 7 MB velký program můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.4 a vyšším.

Zdroje: The Next Web, Vesti.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)