TOPlist

Bomba! Google představil ultralevný Chromecast s Androidem 12

google chromecast s google tv hd

Původně se očekávalo, že bude Google Chromecast s Google TV HD představen vedle nových Pixelů 7 a hodinek Pixel Watch na konferenci, která se bude konat na začátku října. Americká firma nás ale překvapila a zařízení představila už teď. Známe tedy veškeré specifikace i cenu, která je nižší, než se původně očekávalo. Už nyní si jej můžete objednat na německém Google Store.

Google Chromecast s Google TV HD se vzhledově od verze 4K, kterou jsme pro vás před nějakým časem recenzovali nikterak neliší. Název je však poměrně matoucí. Přestože je označován jako „HD“, podporuje Full HD (1080p) rozlišení. Potěší rovněž podpora HDR. V útrobách se nachází čipset Amlogic S805X2 v kombinaci s 1,5 GB RAM a 8GB úložištěm, které využijete pro aplikace. Ty stáhnete z Google Play.

Chromecast with Google TV Now in HD or 4K

Chromecast with Google TV Now in HD or 4K

Potěší rovněž Android 12, který získala HD verze ještě dříve, než ta se 4K rozlišením. Je ale potřeba dodat, že se začne šířit během několika týdnů i na ni. A cena? Ta je mnohem nižší, než se předpokládalo. Na Google Store v Německu si za něj americký gigant žádá 39,99 EUR, tedy přibližně 980 korun. Verze podporující 4K rozlišení samozřejmě zůstává v nabídce za 69,99 EUR, což vychází na 1 720 korun.

Google tedy pořádně zatopil levnějším zařízením, jako je třeba Xiaomi Mi TV Stick. Pokud nemáte televizi s vysokým rozlišením, bude vám nový Chromecast pravděpodobně sloužit velmi dobře. Návod na objednání Google produktů z Německa naleznete u nás na webu.

Koupíte si nový Chromecast s Google TV HD?

Zdroj: Google Store

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)