Konec jedné éry? BlackBerry již nebude navrhovat a vyrábět telefony.

blackberry-dtek-50-bild-05

BlackBerry se do historie nesmazatelně zapsalo svými komunikátory, které se dlouho těšili velké oblibě ve firemní sféře. Za svůj někdejší úspěch společnost vděčila například propracovaným organizačním funkcím a vysoké míře zabezpečení. S masivním rozšířením chytrých telefonů jak je známe dnes však začala tato kanadská legenda ztrácet půdu pod nohama, což nejdříve vyústilo v ukončení vývoje vlastního operačního systému a přechodu na Android. Další krok k úsporám pak přišel nyní.

Odteď jen software

Nemusíte se bát, že by BlackBerry s telefony definitivně skončilo. Jen došlo k tomu, o čem se ve spojitosti s touto společností mluví již dlouho. Dle prohlášení jejího CEO někdejší výrobce smartphonů postupně ukončí veškerý vývoj hardwaru a své zdroje bude věnovat softwaru. To společnosti umožní zredukovat množství vynakládaného kapitálu a lépe tyto investice zhodnotit. O vývoj a výrobu hardwaru – tedy telefonů samotných – se pak budou starat různí partneři kanadské společnosti.

blackberry-priv

Posledním telefonem, který si společnost sama navrhla a vyrobila se tak s vysokou pravděpodobností stane model Priv. Naopak první produkt spolupráce s jiným výrobcem je smartphone BlackBerry DTEK50 o jehož výrobu se postaralo čínské TCL u nás známé jako Alcatel. Na oba tyto telefony jsme vám již přinesli první pohled a v budoucnu se můžete těšit také na plnohodnotnou recenzi. Dle dosud oficiálně nepotvrzených informací je na spadnutí druhý produkt spolupráce kanadské ostružiny s čínským TCL a sice BlackBerry DTEK60.

Co mohou nabídnout telefony BlackBerry s Androidem? Pojďme to zjistit

Co mohou nabídnout telefony BlackBerry s Androidem? Pojďme to zjistit

Pomůže podle vás tento krok navrátit zisky BlackBerry do “zelených čísel”?

 

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)