Menu

Konec jedné éry? BlackBerry již nebude navrhovat a vyrábět telefony.

BlackBerry se do historie nesmazatelně zapsalo svými komunikátory, které se dlouho těšili velké oblibě ve firemní sféře. Za svůj někdejší úspěch společnost vděčila například propracovaným organizačním funkcím a vysoké míře zabezpečení. S masivním rozšířením chytrých telefonů jak je známe dnes však začala tato kanadská legenda ztrácet půdu pod nohama, což nejdříve vyústilo v ukončení vývoje vlastního operačního systému a přechodu na Android. Další krok k úsporám pak přišel nyní.

Odteď jen software

Nemusíte se bát, že by BlackBerry s telefony definitivně skončilo. Jen došlo k tomu, o čem se ve spojitosti s touto společností mluví již dlouho. Dle prohlášení jejího CEO někdejší výrobce smartphonů postupně ukončí veškerý vývoj hardwaru a své zdroje bude věnovat softwaru. To společnosti umožní zredukovat množství vynakládaného kapitálu a lépe tyto investice zhodnotit. O vývoj a výrobu hardwaru – tedy telefonů samotných – se pak budou starat různí partneři kanadské společnosti.

blackberry-priv

Posledním telefonem, který si společnost sama navrhla a vyrobila se tak s vysokou pravděpodobností stane model Priv. Naopak první produkt spolupráce s jiným výrobcem je smartphone BlackBerry DTEK50 o jehož výrobu se postaralo čínské TCL u nás známé jako Alcatel. Na oba tyto telefony jsme vám již přinesli první pohled a v budoucnu se můžete těšit také na plnohodnotnou recenzi. Dle dosud oficiálně nepotvrzených informací je na spadnutí druhý produkt spolupráce kanadské ostružiny s čínským TCL a sice BlackBerry DTEK60.

Pomůže podle vás tento krok navrátit zisky BlackBerry do “zelených čísel”?

 

Zdroj: GSMArena.com

 

Komentáře

Douber

z aplikace
29.9.2016 11:04

Že jim to trvalo než jim to došlo.

Uni

uni -20

29.9.2016 14:12

Je to drsné, bylo jedno, jestli se firma vysmála iPhone, řekla že se míjí na trhu nebo si uvědomovali nadcházející změny (RIM), semlelo je to všechny…

Red74cze

RedRose 4

29.9.2016 15:22

vzdy je smutne videt umirat (technologickou) legendu… :-/

Skrisa

skrisa -2

29.9.2016 16:56

V mem okoli je fura lidi, kteri by chteli dobrej phone s hardware klavesnici, ale ne na stojaka, ale na ‘lezaka’. Koho probuh napadlo vyrabet klavesnici na stojaka??
Moje idea super phone, za kterej bych nechal ranec (a to mam vetsinou telefon do 6tis) je:
– fullHD 5″ display
– 8mi jadro
– min. 4000mA baterie, ktera by se v klidu nemusela komprimovat na nejmensi tvar, nebot by vyuzivala prostoru HW klavesnice
– min. 4GB pameti
– LTE
– … ostatni default opicarny

Toto by byla pecka na trhu!.. ne stale dokola se opakujici koncept stejnych telefonu..

Sitler

sitler 4

z aplikace
29.9.2016 17:19

Skrisa : takovy telefon by byl tlustý, těžký a byl by skoro jistě neúspěšný.

V6ak

v6ak 0

29.9.2016 17:36

Nepadla tu jedna podstatná dobrá zpráva: HW klávesnice zůstává: http://www.bnn.ca/blackberry-ceo-says-iconic-qwerty-keyboard-will-live-on-even-after-outsourcing-1.575498

Co máte s těmi klávesnicemi na šířku? Měl jsem X10 Mini Pro a Mini Pro (oba měly klávesnici na šířku), mám PRIV (na výšku) a obojí má svoje:

Klávesnice na šířku pojme více kláves, takže se tam vejde více symbolů a třeba i šipky. Výhodou je, že jsem mohl vypnout automatické otáčení telefonu a orientaci řešit vysouváním klávesnice. Bohužel ale některé aplikace neumějí fungovat na šířku, takže psaní je pak docela divné. (Naštěstí to není extrémně časté, ale třeba Pebble to tak má.)

Klávesnice na výšku je užší, ale díky tomu se zase lépe ovládá jedinou rukou. Věřte nebo ne, toto píšu na PRIVu jednou rukou. U PRIVu navíc díky touchpadu například tolik nechybějí šipky (pokud nejsem v terminálu).

Uni

uni -20

29.9.2016 17:39

Dnes už HW klávesnici odzvonilo. Máme velké, rychlé, citlivé displeje, klávesnice s vysokou mírou predikce, hromadu výkonu pro komplexní slovníky, gesta,… tohle je už vyřešené.
Max tak u malých telefonů, ty jsou ale v minoritě poptávky.

Zdenek87

zdenek87 0

z aplikace
30.9.2016 15:43

je to velká škoda. dodnes BlackBerry používám na voláníb(mám v něm hlavní SIM) a e-mail (na jednu e-mailovou schránku kam mi chodí korespondence ohledně pracovních věcí).

RSS (komentáře k článku)