Archos GamePad 2: vylepšený 7″ tablet pro “pařany”

archos_ico

Francouzská společnost Archos připravuje vydání druhé generace svého herního tabletu – GamePad 2. Zařízení prošlo certifikací FCC a díky hongkongskému serveru HKTDC vyplavala na světlo tisková fotografie a hlavní technické parametry.

Vězte tedy nový Archos GamePad 2 bude mít stejné rozměry jako jeho předchůdce, ale nabídne displej s vyšším rozlišením, lepší procesor a více paměti.

Hráči se mohou začít těšit na IPS displej s úhlopříčkou sedm palců a rozlišením 1280 x 800 obrazových bodů, čtyřjádrový procesor taktovaný na 1,6 GHz (pravděpodobně půjde o Rockchip RK3188 ), 2 GB operační paměti a 8 nebo 16 GB interního úložiště, kterou půjde rozšířit pomocí paměťové karty microSD s kapacitou až 64 GB. Pro srovnání: první generace GamePadu měla rozlišení 1024 x 600, dvoujádrový procesor a RAM byla velká 1 GB.

Herní tablet dělají z GamePadu čtyřsměrový joystick a herní tlačítka, která jsou umístěna po stranách zařízení. Tím sice GamePad proti běžným sedmipalcovým tabletům nabyl na rozměrech, ale za to nabídne snadné uchopení a lepší herní zážitky. Displej je samozřejmě dotykový, ale díky integrovanému softwaru lze snadno nastavit hry tak, aby fungovaly jen s tlačítky a joystickem.

Cena zatím není známa, ale předpokládá se, že v Evropě nebude vyšší než 200 eur (do 5 200 Kč), což činí z Archosu GamePadu 2 zajímavé zařízení pro hráče.

Zdroj: Hi-Tech, Engadget, Slashgear, Liliputing a TDG.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)