Podívejte se: S mobily Mi 10 představilo Xiaomi i nové příslušenství

Xiaomi příslušenství 2020

Nové chytré telefony Xiaomi Mi 10 nebyly to jediné, co čínská společnost minulý týden představila ve svém online streamu. Kromě vlajkových smartphonů jsme se dočkali představení sedmi zástupců dodatečného příslušenství. Jde o reproduktor s bezdrátovou nabíječkou, Wi-Fi 6 router, nabíjecí adaptér, mobilní ventilátor, gamepad, stojatou bezdrátovou nabíječku a otevírací obal na Mi 10 telefony. Pojďme si nově představené Xiaomi příslušenství pro rok 2020 ukázat. Nutno podotknout, že se skutečně jedná o originální produkty této značky, které byly oznámeny během oficiální akce. A nikoli o často zmiňované novinky “od Xiaomi”, které ale pocházejí třeba jen ze serveru Youpin a logo firmy nenesou.

Xiaomi příslušenství představené v únoru 2020

Reproduktor Mi Bluetooth Speaker s bezdrátovou nabíječkou

Jde o zajímavou kombinaci bezdrátového reproduktoru a bezdrátové nabíječky. Po zvukové stránce poslouží Bluetooth 5.0 či NFC. Po stránce nabíjecí pak 30W bezdrátový výkon, což je přímo stvořené pro doplňování energie pro telefony Mi 10, Mi 10 Pro nebo Mi 9 Pro. Přední strana reproduktoru má stupínek a 20° sklon, takže na ni můžete telefon pohodlně postavit. Díky přítomnosti Qi standardu na něm nabijete třeba také Samsung Galaxy S10 nebo iPhone 11. V kombinaci s nově představenými telefony Mi 10 se pak dvojice reproduktor + smartphone promění v ambientní stanici. Startovací čínská cena (v přepočtu z Yuanů) je cca 820 Kč.

Xiaomi příslušenství 2020 Mi Bluetooth Speaker with Wireless Charging_06

Mi AIoT Router AX3600 podporující WiFi 6

Tento router je prvním zařízením Xiaomi, které podporuje nový standard WiFi 6. Ten poskytuje datové přenosy až do rychlosti 3000 Mbps a je připravený na 5G sítě. Jedna ze sedmi antén je exkluzivně vymezena jen pro připojení IoT zařízení. Firma tímto produktem jasně cílí na obsazení pozic srdcí chytrých domácností. Pro Xiaomi produkty je slíbeno připojování na jedno kliknutí. Startovací čínská cena (v přepočtu z Yuanů) je cca 1960 Kč.

Xiaomi příslušenství 2020 Mi AIoT Router AX3600_01

Adaptér Mi 65W Fast Charger

S tímto novým adaptérem půjde velmi rychle nabíjet telefon Mi 10 Pro, ale třeba také notebook. Nový vlajkový smartphone s ním nabijete s výkonem 50 W za pouhých 45 minut. Největší technickou novinkou je použití efektivních a přitom bezpečnějších polovodičových GaN (Gallium nitride) součástek. Adaptér je díky tomu skvěle chráněný proti přehřívání či zkratům. Startovací čínská cena (v přepočtu z Yuanů) je cca 490 Kč.

Xiaomi příslušenství 2020 Mi 65W Fast Charger with GaN Tech_03

Stojánek s bezdrátovou 30W nabíječkou

Po energetické stránce nabízí vlastně úplně to samé jako výše zmíněný reproduktor. Jen je určený pouze k nabíjení a ničemu jinému. 30W výkon opět potěší při nabíjení nejen Xiaomi telefonů. Startovací čínská cena (v přepočtu z Yuanů) je cca 650 Kč.

Xiaomi příslušenství 2020 Mi 30W Vertical Wireless Charger

Speciální chladicí ventilátor pro Mi 10 telefony

I když bylo avizováno, že mají nové vlajkové telefony Xiaomi opravdu vyladěné chlazení, firma se rozhodla tento aspekt maximálně pojistit. Užitečný pochopitelně bude zejména pro hráče výkonnostně náročných her. Startovací čínská cena (v přepočtu z Yuanů) je cca 420 Kč.

Xiaomi příslušenství 2020 Mi 10 Air cooling fan

Gamepad pro Mi 10 telefony

Toto už je příslušenství, které míří přímo na hráče mobilních her. Nic moc se k němu zatím neví, ale jeho účel je více než jasný. Během videokonference byl zachycen je na menším slajdu a na více informací si budeme muset ještě počkat. Třeba na evropské představování Xiaomi novinek. Startovací čínská cena (v přepočtu z Yuanů) je cca 980 Kč.

Xiaomi příslušenství 2020 Mi 10 gamepad

Originální otevírací obal pro Mi 10 telefony

Přijde v několika barvách a s malým výřezem na pravé straně, abychom mohli jednoduše vidět zásadní notifikace. Xiaomi podle všeho sází na standardní a nikterak extravagantní barvy. Není ale vyloučeno, že se originální obaly objeví i v dalších variantách. Třeba i z hlediska materiálů. Startovací čínská cena (v přepočtu z Yuanů) je cca 230 Kč.

Xiaomi příslušenství 2020 Mi 10 flip case

Co na představené Xiaomi příslušenství pro rok 2020 říkáte?

Zdroj: gizmo, Xiaomi

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)