TOPlist

Xiaomi představilo nový gamepad. Dá se s ním ovládat i mobil

Xiaomi GamePad Elite Edition herní ovladač

Čínská společnost Xiaomi před pár hodinami oficiálně rozšířila nabídku produktů, které jsou věnovány hráčům počítačových a mobilních her. Zatímco například monitory jsou potřebné pro první zmíněný segment a série telefonů Black Shark pro ten druhý, aktuální novinka je schopná posloužit fanouškům obou druhý hraní. Přichází totiž bezdrátový ovladač Xiaomi GamePad Elite Edition, který se začal v rámci předobjednávek prodávat v Číně.

Xiaomi GamePad Elite Edition herní ovladač plakát

Z hlediska designu nejde na první pohled o žádný převratný kousek, ale například od ovladačů k Xboxu nebo PlayStationu se přeci jen dost liší. Gamepad má dva pohybové joysticky a klasická A/B/X/Y tlačítka na pravé straně, nicméně směrové šipky se nacházejí ve střední části a levou stranu zabírá levý joystick. K dispozici jsou také speciální tlačítka na spodní straně úchopů.

Xiaomi GamePad Elite Edition herní ovladač mobil držák

Po stránce konektivity nabídne kontroler Xiaomi GamePad Elite Edition připojení přes 2,4GHz Wi-Fi i Bluetooth 5.2, díky čemuž se dá univerzálně použít jak s PC, tak i mobilem či jinými zařízeními. Zmíněna byla oficiální podpora pro Windows i Steam hry. Pro hraní s telefonem je k dispozici také speciální připínací držák. Aktuálně nejnovější Xiaomi ovladač se předprodává v Číně za zvýhodněnou cenu 329 yuanů (1 150 Kč), poté má stát běžně 399 yuanů (asi 1400 Kč).

Jak se vám líbí nový Xiaomi gamepad?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)