Xiaomi představilo levný herní gamepad pro Android

Xiaomi-Bluetooth-Gamepad_2

Společnost Xiaomi neusnula na pomyslných vavřínech a po představení telefonů Xiaomi Mi Note (Pro) a chytré krabičky pro vaši televizi Xiaomi Mi Box mini odhaluje světu i další zařízení – herní gamepad. Ten se k zařízení připojuje skrze bezdrátovou technologii Bluetooth 3.0 a je plně kompatibilní se systémem Android. Lze jej tedy ihned využít ke hraní her Androidu, ideálně pak – podle výrobce – ke hraní na telefonech Xiaomi a tabletu Mi Pad. Gamepad vypadá na první pohled obdobně jako herní ovladač ke konzoli Xbox, je navíc vyroben z kvalitních materiálů od společnosti Samsung. Díky speciální úpravě by měl být gamepad odolný vůči poškrábání a nebrání se ani potu. Ovládací tlačítka jsou velmi přesná, což umocňuje herní zážitek. Xiaomi gamepad navíc disponuje akcelerometrem a samozřejmostí jsou pak i dva vibrační motorky.

Xiaomi-Bluetooth-Gamepad 4

Tradičně byl kladen důraz i na nejnižší cenu, která byla stanovena na 99 čínských jüanů (cca 385 českých korun bez DPH) na čínském trhu. Gamepad je prozatím dostupný pouze v Číně, což pro nás není velkým překvapením.

zdroj: gizmochina.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)