AppParade: přehlídka československých aplikací aneb Zvěřina uprchl z vily do Bio Oka

AppParade 12 Zverina na babete

V pondělí večer jsme zašli na další zajímavou akci, která se odehrávala ve stylovém kině Bio Oko. Pořádala se zde v pořadí už dvanáctá AppParade – soutěžní přehlídka mobilních aplikací českých a slovenských vývojářů.

Nás samozřejmě zajímaly nejvíce aplikace tvořené pro naši zelenou platformu. Prezentující, kteří měli v neúprosně dodržovaném časovém limitu tří minut poutavě a ideálně i vtipně představit svoji aplikaci, však představovali aplikace vyvíjené i pro ostatní mobilní operační systémy.

V průběhu večera jsme byli svědky několika vyloženě zajímavých okamžiků, kdy například diváci rozhodili hned prvního prezentujícího tak důkladně, že málem nedokončil svoji prezentaci. Zajímavá byla také prezentace hry Geofun, která začínala heslem: „hra, jakou svět neviděl“ a bohužel nikdo neviděl ani autora, který nedorazil.

Nejvíce ale perlil tradičně výborný moderátor Ondřej Aust. Jednoho z prezentujících uvedl slovy: „Také my máme svého Zvěřinu, kterého vracíme znovu do soutěže.“ Což byla narážka na jméno autora aplikace. Jaké bylo ale překvapení, když o několik vystoupení dále na pódium dorazil i Petr Zvěřina, na kterého byla prvotní narážka namířená. Petr zde ale nebyl náhodou, prezentoval totiž aplikaci svého bratra.

Vodafone Divoká karta - Aplikace Lísteček a bratři Zvěřinové Vodafone Divoká karta – Aplikace Lísteček a bratři Zvěřinové

Zhruba za hodinu proběhla všechna představení. Diváci, kteří bez problému zaplnili celé hlediště, dostali posledních 15 minut na zaslání svých hlasů pomocí aplikace AppParade a následovalo vyhlášení soutěžních kategorií.

Cenu za nejlepší firemní aplikaci udělovanou společností IBM obdržel tým Chronicles za jejich ne až tak firemního interaktivního průvodce po Praze Prague Chronicles. Divokou kartu Vodafone si odnesl Pavel Zvěřina (bratr Petra) za inteligentní nákupní seznam lísteček pro iOS.

AppParade 12 - Pořadí aplikací 12. AppParade – Výsledné pořadí aplikací

Vítěznou aplikací v očích diváků byla opět Prague Chronicles, pro kterou jsme hlasovali i my. Jedná se o krásně zpracovanou interaktivní výpravu po Praze situovanou do dob Karla IV. Aplikace je aktuálně ve schvalovacím procesu pro Apple AppStore, ale cestou z vyhlášení nám tvůrci prozradili, že začátkem roku 2014 se můžeme těšit i na verzi pro Android. Vítězný tvůrce obdržel poukaz na telefon HTC One Mini a údajně bude prvním držitelem tohoto zařízení v České republice.

Zde se můžete podívat na dvě videa, která budou výletníky provázet po stopách Karla IV.

Chronicles: Prague – Teaser 2

Chronicles: Prague - Teaser 2

Chronicles: Prague – Reveal Teaser

Chronicles: Prague - Reveal Teaser

Diváci také nepřišli zkrátka a kromě bonbónů, které rozdávaly hostesky společnosti HTC u vchodu do sálu si i jedna divačka odnesla stylový telefon Huawei Ascened P6, který věnovala do soutěže společnost Vodafone.

Pokud vás zajímá, jaké další aplikace se ucházely o přízeň diváků, stáhněte si aplikaci AppParade, ve které se dozvíte o všech aplikacích a ty, které jsou dostupné pro vaši platformu, si budete moci rovnou i stáhnout.

AppParade
AppParade

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)