TOPlist

Meta Quest 3 je lepší než Apple Vision Pro, tvrdí Zuckerberg

Mark_Zuckerberg_wearing_Quest_3 (1) (1)
  • Mark Zuckerberg svůj názor na Apple Vision Pro evidentně nezměnil
  • Za svou vysokou cenu nepřináší ve srovnání s Questem 3 tolik výhod
  • Ocenil však kvalitu displejů nebo senzorů pro sledování očí

Apple Vision Pro je dokonalým úkazem toho, jak se technologická komunita dokáže rychle rozdělit na dva tábory se zcela odlišným názorem. Zatímco první skupinka nadšenců headset od jablečného giganta obdivuje pro jeho nadupaný hardware a působivé softwarové funkce, jiným přijde jako naprostá zbytečnost, a to zejména kvůli své ceně.

První souprava od Applu pro práci v prostředí virtuální nebo smíšené reality sklidila úspěch u šéfa americké organizace OpenAI Sama Altmana, jež stojí za populárním generativním nástrojem ChatGPT. Zato u Marka Zuckerberga, šéfa společnosti Meta, která nejenže provozuje Facebook a Instagram, ale také je sama významným výrobcem headsetů, se o příliš dobrou investici nejedná.

Zuckerberg už v minulosti narážel na cenu Apple Vision Pro, která je možná až nesmyslně velká. Přece jenom, utratit nejméně 3 499 dolarů (82 800 Kč v přepočtu) za technologický gadget se stále relativně velkým množstvím nevýhod, si nemůže dovolit každý. Teď nicméně na Instagramu sdílel své dojmy po pár dnech testování a svůj názor patrně nezměnil.

Než přejdeme ke kritičtějším Zuckerbergovým poznatkům, zaměřme se na oblasti, které naopak ocenil. CEO kolosu Meta ocenil novinku od Applu pro její displeje a senzory se schopností sledovat pohyb očí. Tohle jsou přitom skutečně hardwarové prvky, za které si Apple pochvalu opravdu zaslouží. Jde totiž vidět, že se na ně opravdu intenzivně soustředil a dost možná nabídnul to nejlepší, co mohl. Bohužel, i Zuckerberg však zaznamenal těžší konstrukci, která se může po delší době nošení způsobovat nepohodlí.

Celkově je úspěšný podnikatel přesvědčen, že Meta Quest 3, tedy dílo firmy, kterou vede, dokáže zahrát podobné divadlo za výrazně nižší cenu. „Docela mě překvapuje, že Quest je mnohem lepší pro naprostou většinu věcí, pro které lidé používají tento headset, s tímto cenovým rozdílem,“ uvedl ve videu. Nejnovější headset od Mety lze v Česku pořídit od 15 200 korun ve 128GB variantě.

Za nevýhodu Vision Pro Zuckerberg také považuje nedostatek obsahu v App Store. Už dříve se proslýchalo, že mnozí vývojáři nechtějí s tvorbou aplikací pro Apple headset ztrácet čas, protože poptávka nebude kvůli vysoké ceně natolik silná, aby se jim to vyplácelo. Šéf Mety je přesvědčen, že pro Quest 3 nabízí „mnohem obsáhlejší“ knihovnu VR obsahu a her.

Jakým dojmem působí Apple Vision Pro na vás?

Zdroj: 9to5Mac

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)