Procesory Apple A12, Snapdragon 855 a Kirin 980: Kdo nabídne nejvyšší výkon?

Apple iPhone nejrychlejší procesor

Apple se nechal slyšet, že jeho čipy Apple A12 v nejnovějších iPhonech mají nejvyšší výkon na trhu. Přinášíme srovnání tří nejmodernějších mobilních procesorů v CPU benchmarku Geekbench. Jmenovitě jde o řešení od Applu, Qualcommu a Huawei. Je opravdu Apple nejvýkonnější?

V podobě Apple A12 mají iPhony nejvýkonnější procesorová jádra na trhu.

Twitterový uživatel „Ice Universe“ srovnal výsledky tří čipůApple A12 Bionic od Applu, jenž pohání nejnovější iPhony XS, XS Max and XR. Druhým byl Snapdragon 855 od Qualcommu, který se v mobilních telefonech objeví až na počátku příštího roku a do třetím do party byl nejnovější model Kirin 980 od Huawei. Všechny ARM procesory z testu jsou už vyráběny na 7nm výrobním procesu u TSMC. Ve srovnání zatím chybí Samsung Exynos 9820, jenž bude vyráběn ve vlastních továrnách na 8nm procesu.

Při vydání nových iPhonů se Apple nechal slyšet, že jsou poháněné tím nejvýkonnějším čipem na trhu. V jednojádrovém výkonu bylo pořadí následující: Apple A12 (4822 bodů), na druhém místě Snapdragon 855 (3469 bodů) a poslední se umístil Kirin 980 od Huawei (3390 bodů). V testu všech jader byl Apple A12 znovu první s 11 508 body, avšak na druhém místě zde byl Kirin 980 s výsledkem 10 318 bodíků. Třetí místo v této kategorii připadlo Snapdragonu 855 s 10 259 body.

Procentuálně čip Apple A12 drží 39 % náskok v jednojádrovém výkonu před druhým Snapdragonem 855. Ve vícejádrovém testu už tak velký rozdíl není – mezi prvním Apple A12 a druhým Kirin 980 je jen 11,5 %.

Apple tak opravdu nelhal. Čipy v nových iPhonech jsou skutečně stále tím nejrychlejším na trhu. Tentokrát se to potvrdilo v benchmarku Geekbench. Výsledku z Antutu se staršími soupeři jsme přinesly už dříve. V krátkodobém horizontu se ho může pokusit vyzvat už jen budoucí Samsung Exynos 9820, který by měl přijít v následujících měsících. Zdali Samsung dokáže čip od Applu překonat, či nikoliv, na to si musíme ještě počkat.

Jaký čip máte ve svém mobilu nyní? Zdá se vám jeho výkon dostatečný nebo vás už omezuje?

Zdroj: Ice Universe (via)

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)