Nejnovější aplikace z Google Play #182: lepší aplikace k náramku Mi Band

nejnovejsi-aplikace-z-google-play–182-lepsi-aplikace-k-naramku-mi-band

V tomto díle Nejnovějších aplikací vám představíme ochranu telefonu před kapsáři a ukážeme, v čem je lepší alternativní aplikace k náramku Mi Band. Dále tu máme šikovnou aplikaci na správu úkolů a čtečku zpráv z černé kroniky.

Pocket Sense – ochrana mobilu před kapsáři

Mobilní telefony a tablety bývají snadnou kořistí kapsářů. Stačí chvilka nepozornosti a zařízení v hodnotě několika tisíc nedobrovolně změní majitele. Pocket Sense nabízí ochranu před touto nežádoucí událostí a jde na to poměrně jednoduchou, ale spolehlivou cestou. Stačí si nastavit upozornění pro případ, že zařízení opustí vaši kapsu, a aktivovat režim sledování.

Jestliže telefon někdo vytáhne z kapsy, rozezní se alarm, který lze vypnout odemknutím obrazovky nebo vypnutím režimu sledování. Podobně můžete nastavit varování při odpojení z nabíječky – alarm se pak aktivuje v momentě, kdy někdo zařízení odpojí.

Jako základní funkce jsou v Obchodě Play jmenovány:

  • Režim Pocket Sense – spustí poplach, pokud někdo vytáhne mobilní telefon z kapsy.
  • Režim nabíjení – upozorní, jestliže někdo odpojí mobil od nabíjení.
  • Režim sledování pohybu – aktivuje alarm, když někdo změní polohu či pozici zařízení.
  • Pochopitelně poplach se nemusí rozezvučet hned, abyste měli čas zařízení odemknout a deaktivovat.
  • Volitelně lze ovlivnit citlivost snímačů.

Aplikace Pocket Sense je ke stažení zdarma, obsahuje však reklamy. Pokud byste se jich chtěli zbavit a současně podpořit autora, připravte si 24 korun. Za tři týdny si tuto aplikaci nainstalovalo více než pět tisíc uživatelů a její průměrná známka je 4,5. Jen 4 MB velký balíček lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0.3 a novějším.

Pocket Sense - Theft Alarm App
Pocket Sense - Theft Alarm App

Pokud chcete svůj telefon chránit i v případě jeho odcizení nebo ztráty, doporučujeme vaší pozornosti článek SvětAndroida doporučuje: 3 programy na lokalizaci ztraceného/odcizeného telefonu.

Microsoft To-Do – chytrý úkolníček

Microsoft To-Do je jednoduchý a chytrý seznam úkolů, který usnadňuje plánování vašeho dne. Ať už jde o práci, školu nebo domácí povinnosti, To-Do vám pomůže zvýšit produktivitu a snížit stres. Kombinuje inteligentní technologii a moderní design, umožňuje vám vytvořit jednoduchý denní plán. Snadno tak uzavřete nejdůležitější úkoly nebo úlohy, které musíte udělat každý den. To-Do se synchronizuje mezi telefonem a počítačem, takže budete mít přístup k vašim seznamům ze školy, kanceláře nebo obchodu s potravinami.

Můžete rychle přidávat, organizovat, plánovat a u úkolů, které byste opravdu neměli zapomenout, lze přidat upomínky a termíny splnění. Počítá se i s opakovanými úlohami v denní, týdenní nebo roční periodě. MS To-Do můžete použít také jako aplikaci pro zapisování poznámek. Snadno si tak poznamenáte důležité věci ke všem úkolům, detaily o knize, kterou si chcete přečíst, nebo adresu webové stránky oblíbené kavárny.

O aplikaci jsme již na našem webu psali ve článku Microsoft představil novou To-Do aplikaci. Nahradí Wunderlist. David Trlica v něm poznamenal: “Integrace s Office 365 v době vydání není kompletní, nicméně zanedlouho by měla být stoprocentně připravena. To například umožní synchronizaci úkolů mezi novou aplikací a Outlook Tasks.”

Během deseti dnů od vydání zaznamenala aplikace více než sto tisíc stažení a její průměrná známka je 3,7. 12 MB velkou instalačku lze zdarma použít na zařízeních s Androidem 4.4 a vyšším.

Microsoft To Do: Lists & Tasks
Microsoft To Do: Lists & Tasks

Tísňová linka.cz – čtečka černé kroniky

Patří v denním zpravodajství k vašim oblíbeným sekcím rubrika “černá kronika”? Pak si na své můžete přijít díky nové české aplikaci Tísňová linka.cz. Popisek v Obchodě Play je v tomto případě až nezvykle stručný: “Aktuální informace ze všech složek Integrovaného záchranného systému v České republice v jedné aplikaci.”

Ve své podstatě se jedná o agregátor novinek z webu TisnovaLinka.cz. Články jsou roztříděné do čtyř kategorií podle složky, které se týkají (policie, hasiči, záchranáři, strážníci), samostatná sekce je pak věnována událostem za posledních 24 hodin. Aplikace je poměrně pěkně zpracována – nabízí například výběr ze tří grafických témat, automatickou nebo manuální synchronizaci a upozornění na novinky.

Za necelý týden zaznamenala aplikace více než stovku stažení a její průměrná známka je 4,7. Instalační balíček velký 10 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0 a novějším.

Tísňová linka.cz
Tísňová linka.cz

Pokud budete chtít sami aktivně přispět k záchraně života, měli byste mít v telefonu aplikaci Záchranka, kterou jsme před rokem recenzovali.

Mi Band Master – alternativní aplikace k náramku Mi Band

Máte fitness náramek Xiaomi Mi Band, ale oficiální aplikace nesplňuje vaše očekávání? Tak zkuste alternativu, která je po půlroce testování už tři týdny v Obchodě Play. Alternativní aplikace k náramku Mi Band kromě vlastního a možná o něco zajímavějšího vzhledu nabízí využití všech možností této populární nositelné elektroniky. Aplikace tak umí evidovat kroky, zobrazovat grafy srdečního rytmu, analýzu spánku, upozornění na volání, SMS a další. Kromě toho má také podporu budíků, a to včetně chytrého buzení, které oficiální program před časem vypustil. Podstatně propracovanější jsou také notifikace aplikací s obsahovým filtrem. Není tak problém si například nastavit specifický typ vibrace, když vás někdo označí na Facebooku, nebo pokud dostanete e-mail od zvoleného příjemce.

Poměrně hodně naznačuje komentář uživatele Rudy Friedla, který kromě udělení čtyř hvězdiček napsal: “Vypadá to na skvělou aplikaci, co dokáže nahradit originál, či ho dokonce předčí. Překvapil mě “anti-lost” při ztrátě Bluetooth, když toto umí samotný Mi Band, proč tato funkce není nikde přístupná? Zde funguje zatím dobře. Uvítal bych možnost zobrazení poslední notifikace či více možností při dotyku Mi Bandu, ale třeba je více nastavení pro verzi Pro.”

Mi Band Master umí pracovat se všemi verzemi náramku Mi Band, tj. 1, 1A, 1S i 2, a také spolu s originální aplikací Mi Fit.

Aplikace je k dispozici zdarma, za 80 Kč pak pořídíte verzi Pro. Program si dosud stáhlo přes deset tisíc uživatelů a jeho průměrná známka je 4,1. Jen 3 MB velký balíček můžete instalovat na Android 4.3 a vyšší.

Master for Mi Band
Master for Mi Band

Recenzi druhé verze chytrého náramku Mi Band 2 připravil Honza Dolejš.
Stejně tak si můžete přečíst recenzi Xiaomi Mi Band 3

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v diskuzi!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)